اجتماعی

مدارس شهرتهران درصورت تداوم وضعیت قرمز غیرحضوری دایر می‌شوند

چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۵:۵۲ مدارس شهرتهران درصورت تداوم وضعیت قرمز غیرحضوری دایر می‌شوند

سخنگوی آموزش و پرورش تهران با بیان اینکه در صورت تداوم شرایط قرمز، مدارس بصورت غیر حضوری دایر خواهد بود، گفت: در شرایط قرمز همه مقاطع تحصیلی به صورت مجازی برپا می‌شوند.

مدارس شهرتهران درصورت تداوم وضعیت قرمز غیرحضوری دایر می‌شوند

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در ارتباط تلفنی با برنامه «گفت‌وگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو در رابطه با حواشی پیرامون آموزش در دوران کرونا، اظهار کرد: اگر وضعیت در شهر تهران قرمز باشد، تمام آموزش‌ها بصورت غیر حضوری خواهد بود. در حال حاضر وضعیت قرمز است پس آموزش‌ها غیر حضوری است.

وی ادامه داد: در صورت تداوم وضعیت قرمز، ۱۵ شهریور ماه هیچ مدرسه‌ای باز نمی‌شود؛ اگر در وضعیت زرد قرار بگیریم، وضعیت کلاس‌های درس نیمه حضوری است و در این شرایط ممکن است کلاس‌ها زوج و فرد و دانش آموزان با تعداد کمتری در مدارس حاضر شوند.
ثقفی گفت: در وضعیت قرمز تنها دانش آموزان پایه اول ابتدایی که ارتباط عاطفی میان آن‌ها و معلم ضروری است، با رعایت فاصله اجتماعی هفته‌ اول سال تحصیلی سر کلاس‌های درس حاضر می‌شوند.
سخنگوی آموزش و پرورش تهران خاطرنشان کرد: قطعا وقتی پایه‌های دیگر تحصیلی در مدرسه حضور ندارند، یک مدرسه می‌ماند و ۳۰ دانش آموز پایه اول ابتدایی و قطعا اصول بهداشتی رعایت خواهد شد و لوازم ضد عفونی کننده و ماسک در دسترس خواهد بود.
ثقفی، اقدامات معلمان و برخی مدیران مدارس را قابل ستایش دانست و گفت: در برخی مدارس کلاس مجازی دایر کردند اما [این مسئله باعث نمی‌شود ایراد بسیار زیادی به نرم افزار شاد بگیریم].
وی ادامه داد: این نرم افزار از زمان ایده تا رسیدن به بازدهی و کیفیت مناسب نیازمند صرف زمان زیادی است؛ نرم افزار شاد از آغاز تا امروز سرعت کاربردی شدن قابل قبولی را طی کرده است.
ثقفی در عین حال عدم کاربردی شدن "نرم افزار شاد" بر پایه IOS را از نقاط ضعف برشمرد و گفت: این نرم افزار پلتفرمی آموزشی برای کل کشور نیست و نباید این مسئله به اشتباه اطلاع رسانی شود.
وی گفت: در آموزش و پرورش هیچ الزامی برای استفاده از نرم افزار شاد نداریم و از طرفی روش‌های پیش بینی شده آموزشی در کنار شبکه شاد، مناطق کمتر برخوردار کشور را پوشش می‌دهد.
ثقفی افزود: بعنوان مثال نرم افزارهای ارائه شده توسط خود مدارس یکی از راهکارهاست که در کنار نرم افزار "شاد" استفاده می‌شود. دومین راه، پیش روی افرادی است که امکان استفاده از گوشی هوشمند و فضای مجازی را ندارند که راه پیش روی آن‌ها آموزش توسط شبکه آموزش سیما است.
این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش افزود: گروه سوم حتی تلویزیون در اختیار ندارند که این جامعه آماری محدود بایستی با رعایت پروتکل‌ها بصورت حضوری در مدارس حاضر شوند.
ثقفی ادامه داد: "شاد" را نباید زیر سوال ببرید؛ چراکه نرم افزاری خوب و موفق است و شخصا بعنوان کاربری که دائما از نرم افزارهای مختلف استفاده کرده‌ام، چنین ادعایی دارم.
وی افزود: اینترنت نرم افزار شاد کاملا رایگان است؛ حال آنکه کاربر یک فایل را ۱ الی چندین مرتبه دانلود نماید. بنابراین هرگونه استفاده از بستر نرم افزار شاد، اینترنت رایگان دارد و هیچ هزینه‌ای برای کاربران نخواهد داشت.
ثقفی خاطرنشان کرد: هزینه نرم افزار شاد توسط اپراتورها تامین می‌شود و هیچ هزینه‌ای از استفاده کنندگان دریافت نمی‌شود.

انتهای پیام/

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م {{text}} پاسخ {{likeCount}}

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن