اجتماعی

مدت زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیماران/ گسترش اورژانس هوایی در شرایط تحریم

شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۱:۰۲ مدت زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیماران/ گسترش اورژانس هوایی در شرایط تحریم

مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور گفت: علیرغم تحریم، در حال حاضر گسترش اروژانس هوایی از سوی دولت و خیرین دسترسی ما را به مصدومان افزایش داده است.

مدت زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیماران/ گسترش اورژانس هوایی در شرایط تحریم

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس؛ حمیدرضا خانکه مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور صبح امروز در نشست خبری ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران اظهار کرد: مأموران اورژانس اولین سفیدپوشان نظام سلامت هستند که در کنار بیماران ظاهر می‌شوند و خدمات را به بهترین کیفیت به بیماران ارائه می‌دهند. با تدابیر رئیس سازمان اورژانس، در حوزه آمبولانس هوایی گسترش داشته ایم و پرسنل ما می‌توانند در زمان منطقی خدمات را ارائه دهند.

وی افزود: ما در اورژانس نیاز به بالگردهای دید در شب داریم ولی به دلیل تحریم‌های ظالمانه نتوانستیم این بالگردها را وارد کنیم.

خانکه تصریح کرد: تعداد نیروی انسانی باید تقویت شویم و گستردگی مراکز باید در جاده‌ها و شهرها باید افزایش پیدا کند تا بتوانیم خدمات بهتری را ارائه دهیم.

مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور بیان کرد: زمان رسیدن همکاران اورژانس در جاده‌ها به مصدومان کمتر از ۱۴ دقیقه است و در شهرها کمتر از ۹ دقیقه است که البته این اعداد میانگین است و حتی در جهان هم به دلایل مختلف از جمله ترافیک و… هم نمی‌توانیم زمان دقیقی را اعلام کنیم اما ما در ایران به دنبال این هستیم که این زمان را کاهش دهیم و زودتر به مصدومان برسیم.

وی ادامه داد: در کلانشهرها دنبال گسترش موتور آمبولانس هستیم تا در صورت ترافیک و مسائل دیگری که آمبولانس‌ها نمی‌توانند به مصدومان برسند از این وسایل نقلیه استفاده کنیم.

خانکه گفت: با گسترش اورژانس هوایی مشکلات برطرف می شود، علیرغم تحریم هایی که داریم ولی در حال حاضر گسترش اروژانس هوایی از سوی دولت و خیرین دسترسی ما را به مصدومان افزایش داده است.

مدیر امور حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور در پایان گفت: از ابتدای کرونا امبولانس هایی را برای انتقال بیماران کرونایی تخصیص داده ایم و البته اگر لازم باشد باقی آمبولانس های ما در این انتقال کمک می کنند.

ادامه دارد/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن