اجتماعی

مسؤولان وزارت بهداشت گفتند در همه مناطق سخت ترین پروتکل ها را رعایت کنید

جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ – ۲۱:۲۴ مسؤولان وزارت بهداشت گفتند در همه مناطق سخت ترین پروتکل ها را رعایت کنید

وزیر آموزش و پرورش گفت: مسؤولان وزارت بهداشت گفتند در همه مناطق سخت ترین پروتکل ها را رعایت کنید و همین است که ابلاغ شده است.

مسؤولان وزارت بهداشت گفتند در همه مناطق سخت ترین پروتکل ها را رعایت کنید

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در شبکه یک درباره آخرین تصمیمات آموزش و پرورش درباره آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: یک رویداد بزرگ فرهنگی از فردا آغاز می شود که یک میلیون فرهنگی و 15 میلیون دانش‌آموز درگیر هستند.

وی ادامه داد: دغدغه والدین که به ما منتقل شده است، سلامت دانش ‌آموزان است و این دغدغه ماست؛ وزارت بهداشت فرماندهی این موضوع را به عهده دارد و پروتکل‌هایی به ما داده است که اگر بتوانیم رعایت کنیم، مدارس را باز کنیم.

حاجی میرزایی با بیان اینکه تمام مدارس از فردا آماده ارائه خدمات به دانش آموزان است، گفت: در مدارسی که تعداد دانش آموزان امکان رعایت پروتکل‌ها نیست، دانش آموزان دو یا سه گروه می شوند؛ رعایت فاصله یک متر، زدن ماسک، کاهش ساعت کلاس درس به 35 دقیقه از جمله موارد رعایت پروتکل‌هاست.

وی خطاب به خانواده ها گفت: خانواده ها تشریف به مدرسه بیاورند و ما این هفته را در خدمتشان هستیم تا وضعیت را ببینند و نگرانی شان برطرف شود و بچه هایی که بیماری زمینه ای دارند، در خانواده کسی کرونا گرفته و علائم کرونا دارند، به مدرسه نیاید.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: 116 هزار مدرسه داریم و هماهنگی با آنها و خانواده ها کار دشواری است؛ سه شنبه و چهارشنبه با مدیران آموزش و پرورش جلسه داشتیم و اینها را اعلام کردیم؛ مسؤولان وزارت بهداشت گفتند در همه مناطق سخت ترین پروتکل ها را رعایت کنید و همین است که ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: این کار سلیقه فردی است و تضمین دلیلی ندارد باید با مشارکت خانواده ها باشد. ما باید با کرونا زندگی کنیم و نمی توانیم در خانه بنشینیم تا کرونا تمام شود.

حاجی میرزایی افزود: مسؤولیت انطباق پروتکل با اجرای آن با کیست، گفت: امسال نظارت معنای دقیق تر دارد و به تمام سطوح این نظارت را اعمال کردیم؛ انجمن اولیا و مربیان، والدین، مدیر و همه باید نظارت کنند تا سال ایمن را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: مدارس فردا باز است اما اختیار داده شده است که متناسب با شرایط توسط مدارس اقدام شود؛ با اولیا کاملا مدارا می کنیم و تمام حساسیت را رعایت می کنیم. مدیران در محدوده پروتکل می توانند تصمیم گیری کنند و خانواده را در تصمیم گیری مشارکت دادیم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا بچه های شما و سایر وزرا به مدرسه می‌روند یا معلم به خانه‌شان می آیند؟»، گفت: فکر می کنم حداقل دیانت اقتضا می کند، اگر برای بچه های خودمان تصمیم می‌گیریم، همین باشد؛ بچه های مردم با بچه های خودم فرقی ندارند.

وی درباره تحصیل دانش‌آموزان استثنایی، ادامه داد: کلاس‌های این دانش‌آموزان محدودتر است و پروتکل خاصی دارد که سازمان آموزش و پرورش استثنایی انجام می‌دهد؛ لازم باشد معلمان به منازلشان می روند و اگر منع حضور نداشته باشند، امکان حضور در مدرسه را فراهم می کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن