اجتماعی

مستمری مددجویان کمیته امداد 20 درصد افزایش می‌یابد/ کمک ۲۰۵ میلیارد تومانی مردم در «عید قربان»

سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۲:۵۴ مستمری مددجویان کمیته امداد 20 درصد افزایش می‌یابد/ کمک ۲۰۵ میلیارد تومانی مردم در «عید قربان»

رئیس کمیته امداد از کمک ۲۰۵ میلیارد تومانی نقدی و غیرنقدی مردم در عید قربان خبر داد و گفت: طرح اطعام حسینی در ماه محرم و صفر در کل کشور اجرا خواهد شد.

مستمری مددجویان کمیته امداد 20 درصد افزایش می‌یابد/ کمک ۲۰۵ میلیارد تومانی مردم در «عید قربان»

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد در نشست خبری با اشاره به اهمیت کار خبرنگاران,اظهار داشت:اولین مرکز نیکوکاری رسانه سال گذشته در خراسان جنوبی راه اندازی شد و شما خبرنگاران یاوران واقعی نیازمندان و محرومان هستید.

وی با اشاره به کمک مردم در عید قربان،ادامه داد:مردم کارهای بزرگی انجام داده اند و نسبت به سال ۹۸ در کمک های مردمی با رشد ۸۲درصدی روبرو بودیم.

رئیس کمیته امداد افزود:مردم در عید قربان ۲۰۵میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند که ۱۹۲میلیارد تومان کمک غیر نقدی و ۱۲میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک نقدی بود.

بختیاری با اشاره به اجرای مرحله اول پویش ایران همدل،گفت:در این مرحله توسط ۵۳هزار پایگاه بسیج ۳.۵ میلیون بسته غذایی ۳۰۰هزارتومانی بین نیازمندان توزیع شد.

وی اضافه کرد:۷۰۰هزار بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شد.همچنین بیش از یک میلیون بسته غذایی و یک میلیون بسته بهداشتی توزیع شد.

بختیاری با اشاره به اجرای طرح اطعام حسینی در ماه محرم و صفر،بیان داشت:این ستادها در همه استان‌ها ایجاد شده و مردم می توانند نذورات خود را برای کمک به نیازمندان تحویل دهند.این طرح برای تهیه غذای گرم با رعایت پروتکل هاست و در مواردی که نمی شود غذای گرم بدهیم بسته غذایی تدارک می بینیم.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه در ماه رمضان بیش از ۵۴۰میلیارد تومان کمک صورت گرفت،بیان داشت:بیش از ۱۱میلیون پرس غذا ی گرم بین نیازمندان توزیع شد.همچنین ۲میلیون و ۲۰۰هزار بسته ۱۸۰هزار توزیع شد.

بختیاری با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح پویش ایران همدل،تصریح کرد:این مرحله با عنوان «از همدیگر گره گشایی کنیم»از عید غدیر آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره افزایش میزان مستمری مددجویان در سال جاری،اظهار داشت:برای سال جاری دو افزایش داریم؛یکی برای تبصره های بودجه و دیگری برای تبصره ۱۴که همان مبارزه با فقر و کاهش آن است،در نتیجه افزایش ۲۰درصدی در میزان مستمری مددجویان داریم.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه ۲میلیون و ۲۰۰هزار خانواده یعنی حدود ۵میلیون نفر تحت پوشش این کمیته قرار دارند،گفت:در دوران شیوع کرونا به هر خانواده ای که فردی در آن در اثر کرونا فوت کرده باشد مبلغ ۱۰میلیون تومان و به افرادی که مرگ آنها بر اثر کرونا مشکوک بوده نیز ۵میلیون تومان بلاعوض پرداخت می شود.

وی از توزیع ۵۰هزار تبلت بین دانش آموزان نیازمند خبر داد و گفت:بیش از ۲۵۰هزار دانش آموز نیازمند تبلت هستند که تلاش داریم تهیه کنیم؛ضمن اینکه ۳۷۵هزار دانش آموز و ۸۰ هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد هستند.

بختیاری از توزیع یک میلیون بسته آموزشی برای دانش آموزان نیازمند توسط ستاد اجرایی خبر داد و افزود:سال گذشته ۲۱۵هزار خانواده از پوشش کمیته خارج شده و ۳۶۵هزار خانواده تحت پوشش قرار گرفتند.

وی متذکر شد:۴۷۱۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد شغل پرداخت شده و ۱۷۵ هزار شغل ایجاد کردیم.

رئیس کمیته امداد از پرداخت ۲۳۵۰میلیارد تومان وام قرض الحسنه به ۳۴۵هزار نفر در سال گذشته خبر داد و گفت:امسال ۶هزار و ۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کنیم.

بختیاری با بیان اینکه امسال ۲۰هزار خانه در روستاها و شهرهای زیر ۲۰هزار نفر ساخته خواهد شد،افزود:به هر واحد مبلغ ۲۰میلبون تومان وام پرداخت می شود.

وی از برنامه ریزی برای ایجاد ۲۰۰هزاز شغل در سال‌جاری خبر داد و گفت:۲۵هزار زوج جوان در پشت نوبت جهیزیه قرار دارند که تعدادی توسط ستاد اجرایی و تفاهم نامه های با سپاه و خیرین نیز در این خصوص داریم.

بختیاری با اشاره به اینکه ۲۱۹هزار خانواده ممدجوی مستاجر داریم،ابراز داشت:۱۰۰میلیارد تومان توسط بنیاد مستضعفان و ۵۰میلیارد تومان توسط کمیته امداد تسهیلات به این مددجویان برای پرداخت رهن اختصاص یافته است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن