اقتصادی

مشکلات قطعه سازان برای تامین مواد اولیه از بورس

سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۴:۲۶ مشکلات قطعه سازان برای تامین مواد اولیه از بورس

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: با توجه به لزوم تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع قطعه سازی از طریق بورس این صنایع برای تامین به موقع مواد اولیه با مشکل مواجه شده اند.

مشکلات قطعه سازان برای تامین مواد اولیه از بورس

محمدرضا نجفی منش در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به مشکلات تامین مواد اولیه صنایع قطعه سازی خودرو، گفت: برای تهیه مواد اولیه مورد نیاز، صنایع قطعه سازی باید از طریق بورس اقدام کنند و این موضوع مشکلاتی را برای تامین مواد اولیه بوجود آورده است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه پیش از این صنایع قطعه سازی برای تهیه مواد اولیه صنایع مثل فولاد از سهمی بصورت مچینگ برخوردار بودند، افزود: البته این سهم به همان قیمت بورس به آنها عرضه می شد اما فایده این نوع عرضه آن بود که نیاز صنایع به موقع و به اندازه تامین می شد.

رئیس انجمن صنایع همگن و قطعه سازی کشور با بیان اینکه قطعه سازان برای تامین مواد اولیه در بورس با مشکل مواجهند، گفت: با توجه به شرایط فعلی، قطعه سازان برای تهیه ماده اولیه مورد نیاز تولید در بورس باید در انتظار عرضه بمانند در حالی که معلوم نیست چه میزان از کالای مورد نیاز و تقاضای آنها در این بازار عرضه شود.

نجفی منش با بیان اینکه این شرایط مشکلاتی را برای ایفای تعهدات بوجود می آورد، بیان داشت: در حالی که قطعه سازان باید پاسخگوی سفارش و تعهدات خود باشند اما معلوم نیست که بتوانند چه میزان از مواد اولیه مورد نیاز خود را در بورس تهیه کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا بنر k م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن