سیاسی

معاون نهاد رهبری در دانشگاه‌ها: خبرهای بسیار خوبی در بحث ازدواج دانشجویی در راه است

سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ – ۱۹:۲۳ معاون نهاد رهبری در دانشگاه‌ها: خبرهای بسیار خوبی در بحث ازدواج دانشجویی در راه است

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به تبدیل شدن بحث ازدواج به عنوان یک اولویت برای نهاد، گفت: این وعده را می‌دهم که در آینده خبرهای بسیار خوبی را در بحث ازدواج دانشجویی خواهیم داشت.

معاون نهاد رهبری در دانشگاه‌ها: خبرهای بسیار خوبی در بحث ازدواج دانشجویی در راه است

حجت الاسلام تقوی معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت بحث خانواده و ازدواج گفت: یکی از سیاست‌ها و یکی از اولویت های جدی بنده بحث ازدواج و خانواده است و برای همین هم بنده اداره ازدواج و خانواده را مدیریت ازدواج و خانواده ارتقا دادم، یعنی هم اکنون این اداره به مدیریت خانواده و ازدواج تبدیل شده است.

وی گفت: ما در بحث ازدواج برنامه های بسیار خوبی داریم، اگرچه با توجه به بحث کرونا ممکن است سفرهای مشهد زوج های دانشجو را نداشته باشیم ولی برنامه‌های بسیار خوب، عمیق، ریشه دار و پایداری را داریم در بحث ازدواج دانشجویی طراحی می‌کنیم تا انشالله بتوانیم در این رابطه شاهد اقدامات خوبی باشیم.

حجت الاسلام تقوی د ر ادامه تاکید کرد: ما هم اکنون بیش از ۴ میلیون دانشجو در کشور داریم که مسلماً این تعداد اگر متاهل نباشند در سن ازدواج قرار دارند و طبیعتاً نیازهای بسیار زیادی در بحث آموزش و مشاوره دارند و ما برنامه‌های بسیار مدونی داریم که کارهای عمیق و ریشه داری را در این حوزه داشته باشیم.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یادآور شد: در همین راستا ما با تمام مراکزی که در سطح کشور در بحث ازدواج تاثیر گذار هستند، مانند مجلس، سازمان ملی جوانان، قوه قضائیه، وزارت کشور و … تماس گرفتیم، با وزارت کشور در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش طلاق توافقنامه داریم، با قوه قضاییه هم در حال عقد یک تفاهم‌نامه هستیم، به شورای فرهنگ عمومی کشور هم طرح خود را ارائه دادیم و در کل توافقات بسیار خوبی را انجام دادیم و آنها هم قول ها و وعده های خوبی به ما دادند.

وی تصریح کرد: ما انشالله با جدیت کار را دنبال می کنیم و به شما در اینجا این وعده و قول را می‌دهم که در آینده خبرهای بسیار خوبی را در بحث ازدواج دانشجویی خواهیم داشت.

حجت الاسلام تقوی در ادامه با اشاره به روند ثبت نام زوج های دانشجو در سال های گذشته برای شرکت در مراسم ازدواج دانشجویی تصریح کرد: در گذشته حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار زوج برای شرکت در برنامه های ازدواج دانشجویی ثبت نام می کردند اما طبیعتاً تعداد ازدواج دانشجویی بیش از این رقم است.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: کاری که ما اکنون قرار است انجام دهیم این است که ازدواج آسان را در بین جوانان ترویج کنیم. اگر ازدواج آسان را ترویج کنیم و این مهم اتفاق بیافتد و سختگیری ها نباشد بسیاری از مشکلات ازدواج حل خواهد شد.

وی اظهار داشت: ما به صورت جدی پیگیر بحث خوابگاههای متاهلی دانشجویان هم هستیم و اگر با این اقدامات بحث ازدواج را تسهیل کنیم حتماً اتفاقات خوبی در این حوزه رخ خواهد داد.

حجت الاسلام تقوی گفت: آمارها نشان می دهد که بهترین و پایدارترین ازدواج ها، ازدواج های دانشجویی است و این ثابت شده است که کمترین آمار طلاق در بین ازدواج های دانشجویی اتفاق می افتد چون این ازدواج ها با بینش، آشنایی و اطلاعات خوبی اتفاق می‌افتد و مشاوره های خوبی انجام می شود.

وی اظهار داشت: با همه اینها جای کار بسیار است و باید انشالله به صورت جدی این کار را دنبال کنیم که این کار جز سیاست های ما نیز قرار دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن