سیاسی

نامه بسیج دانشجویی به دیوان محاسبات/ انتقاد از اختصاص 120 میلیارد به پروژه ساخت‌وساز در دانشگاه علوم پزشکی بهشتی

سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ – ۱۵:۵۳ نامه بسیج دانشجویی به دیوان محاسبات/ انتقاد از اختصاص 120 میلیارد به پروژه ساخت‌وساز در دانشگاه علوم پزشکی بهشتی

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی نامه‌ای از رئیس دیوان محاسبات کشور خواست تا نحوه هزینه‌کرد مبلغ یک میلیارد یورویی برداشت شده از صندوق توسعه ملی را پیگیری کند.

نامه بسیج دانشجویی به دیوان محاسبات/ انتقاد از اختصاص 120 میلیارد به پروژه ساخت‌وساز در دانشگاه علوم پزشکی بهشتی

به گزارش حوزه تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی نامه‌ای از مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کشور خواست تا نحوه هزینه‌کرد مبلغ یک میلیارد یورویی برداشت شده از صندوق توسعه ملی را پیگیری کند.

متن این نامه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر بذرپاش

رئیس کل محترم دیوان محاسبات کشور

سلام علیکم
با صلوات بر محمد (ص) و آل پاکش، احتراماً به استحضار می‌رساند در شرایط سخت این روزهای مجموعه بهداشت و درمان کشور، چندین ماه است که امواج پیاپی ویروس کرونا نیروهای این عرصه را تحت فشار قرار داده است.

در این وضعیت که دریافتی برخی از نیروهای فداکار و خدوم کادر درمان حتی از سال گذشته کمتر شده و پیگیری‌های فراوان وزارت بهداشت جهت تخصیص مبلغ باقی‌مانده از کمک یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی، بی‌نتیجه مانده است، انتشار خبر تخصیص مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومانی از محل این اعتبارات به یک پروژه ساخت‌وساز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جامعه بهداشت و درمان را در شوک فرو برد.

بنا بر اظهارات یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این مبلغ در تابستان امسال با درخواست مستقیم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ریاست محترم جمهوری و دستور ایشان به سازمان برنامه و بودجه جهت احداث ساختمان جدید دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی، که چند ماه قبل، عضویت فرزند ریاست محترم جمهوری در هیئت علمی آن دانشکده حاشیه‌ساز شده بود؛ تخصیص یافته است.

مطابق این اظهارات، پس از ورود نهادهای نظارتی به این موضوع، محل اعتبارات مذکور از «اعتبارات صندوق توسعه ملی» به «اعتبارات خاص ریاست‌جمهوری» تغییر یافته است تا ایراد قانونی به آن وارد نشود.

حال این سؤال مطرح است؛ در وضعیت فعلی که وزارت بهداشت از کمبود شدید بودجه جهت مدیریت و مقابله با کرونا رنج برده و احتیاج مبرمی به این کمک یک میلیارد یورویی دارد، چرا بخشی از این مبلغ در راستای احداث و تجهیز ساختمان دانشکده مذکور هزینه شده است؟

لذا با توجه به وظیفه دیوان محاسبات کشور مبنی بر نظارت نسبت به مصرف هرگونه وجهی از بودجه کل کشور در محل مصرف قانونی تعیین شده، تقاضامند است دستورات لازم را جهت شفاف‌سازی و پیگیری این موضوع مبذول فرمایید.

لازم به ذکر است بسیج دانشجویی این موضوع را تا حصول نتیجه و تعیین تکلیف مبلغ تخصیص‌یافته پیگیری خواهد کرد.

پیشاپیش از حسن توجه جنابعالی کمال تشکر را داریم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن