سیاسی

نشست کمیسیون اصل 90 با رئیس مجلس | قالیباف: باید به تعریف واحدی از رسیدگی به شکایات دست یافت

يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۹:۱۲ نشست کمیسیون اصل 90 با رئیس مجلس | قالیباف: باید به تعریف واحدی از رسیدگی به شکایات دست یافت

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: رئیس مجلس با بیان این نکته که باید طبق فلسفه وجودی کمیسیون اصل 9۰ رسیدگی به شکایات در زمینه طرز کار قوای سه گانه عمل کرد، تاکید کرد که باید به تعریف واحدی از این «طرز کار» رسید.

نشست کمیسیون اصل 90 با رئیس مجلس | قالیباف: باید به تعریف واحدی از رسیدگی به شکایات دست یافت

علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز بعدازظهر کمیسیون اصل ۹۰ با رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون اصل ۹۰ امروز میزبان دکتر محمد باقر قالیباف بودند و در خصوص وظایف و رسالت کمیسیون تبادل نظر شد.

وی ادامه داد: در ابتدا آقای نصرالله پژمانفر گزارشی از عملکرد کمیسیون اصل 90 ارائه کرد و بیان داشت که طبق مأموریتی که به کمیسیون اصل 90 واگذار شده است در نظر داریم طرز کار قوای سه‌گانه و دستگاه‌های دولتی در 5 کمیته به صورت تخصصی موضوعات را در حوزه فرهنگی ـ اجتماعی، اقتصادی ـ فنی ـ عمرانی، سیاسی- امنیتی- نظامی، قضایی و ساماندهی مجلس و نمایندگان پیگیری کنیم.

این نماینده مجلس توضیح داد: رئیس کمیسیون اصل 90 بیان کرد که در کمیته فرهنگی – اجتماعی طرز کار و شکایات مربوط به کمیسیون فرهنگی، آموزش، بهداشت و اجتماعی، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هایی که به این محدوده مربوط می‌شود را بررسی می‌کنیم، در حوزه کمیته اقتصادی مباحثی که به کمیسیون‌های اقتصادی، برنامه، صنایع، عمران، انرژی و کشاورزی مربوط می‌شود در دستور کار قرار می‌گیرد، همچنین کمیته سیاسی در حوزه کمیسیون امنیت، شوراها و مجموعه نظامی و انتظامی را در بر می‌گیرد، کمیته قضایی، مجموعه دستگاه‌های نظارتی و قضایی را مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد و در کمیته ساماندهی مجلس و نمایندگان طرز کار مجلس، شعب و فعالیت‌ کمیسیون‌ها تعریف شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین رئیس کمیسیون عنوان کرد که امروز مشکلاتی برای آحاد مردم پیش آمده که منشأ آن یا در مجری، تخلف دستگاه‌ها و یا ضعف در قوانین، آیین‌نامه ها و رویه‌ها است، که در کمیسیون اصل 90 اشکالاتی که منجر به ایجاد مسئله برای مردم شده احصاء و اصلاح می شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: آقای پژمانفر نیز اظهار داشت که کمیسیون اصل 90 برای دستگاه‌ها و حتی نمایندگان ناآشنا است، از این رو از رئیس مجلس خواست در جلسات با روسای کمیسیون‌ها و معاونت‌های مختلف مجلس جایگاه و اهمیت کمیسیون اصل 90 را تبیین کند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 در ادامه به سخنان رئیس مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: رییس مجلس تاکید داشت که در مسیر ارتقا جایگاه و شأن کمیسیون اصل ۹۰ در بین دستگاه های اجرایی و سایر نهادها اقدام می کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و‌ پردیس تاکید کرد: دکتر قالیباف ضمن بیان این نکته که باید طبق فلسفه وجودی کمیسیون اصل ۹۰ که رسیدگی به شکایات در زمینه طرز کار قوای سه گانه عمل کرد، تاکید شد که باید به تعریف واحدی از «طرز کار» رسید.

این نماینده مجلس گفت: همچنین تاکید شد که کمیسیون اصل ۹۰ باید گل سر سبد سایر کمیسیون های مجلس شود و علم دار و پیشگام نظارت باشد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ عنوان کرد: رییس مجلس تاکید کرد که کمیسیون اصل ۹۰ محل تظلم خواهی نیست.
خضریان گفت: اعضای کمیسیون نیز نکاتی چون رعایت شأن کمیسیون، تخصیص اعتبارات برای تهیه گزارش های کارشناسی، تعیین و تبیین مفهوم طرز کار و ارتقاء جایگاه کمیسیون در سایر دستگاه ها و نهادها ارائه کردند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن