اقتصادی

نیروهای مسلح کاملا متکی به داخل هستند/ وابستگی نداریم

يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ – ۱۶:۴۳ نیروهای مسلح کاملا متکی به داخل هستند/ وابستگی نداریم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ‌نیروهای مسلح ما نه تنها وابسته نیستند، بلکه متکی به داخل بوده و صنایع دفاعی مجموعه‌ای تولید و صادر کننده است.

نیروهای مسلح کاملا متکی به داخل هستند/ وابستگی نداریم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی جهاد خودکفایی صنعت ریلی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا قراردادهای وزارت دفاع با بخش‌های اقتصادی موجب باز ماندن از ماموریت اصلی این وزارتخانه نمی‌شود، توضیح داد: این یک مسیر آزمون شده برای ما است. ما 40 سال پیش با این شرایط مواجه شدیم و همین رویکرد جهاد خودکفایی را اتخاذ کردیم.

وی افزود:‌دشمنان ما می‌خواستند مانع استفاده از ظرفیت‌های خود شویم، جلوی توسعه و پیشرفت ما را بگیرند که ما با اتخاذ این روش‌ها توانستیم در شرایط خوبی از لحاظ دفاعی قرار بگیریم و با وجود مشکلات زیاد برای ما و مردم که از سوی دشمن ایجاد شد توانستیم به جایی برسیم که بسیاری از نیازهای خود را تامین کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه کرد:‌نیروهای مسلح ما نه تنها وابسته نیستند بلکه متکی به داخل هستند و صنایع دفاعی هم مجموعه تولید کننده و صادر کننده است.

امیر حاتمی افزود: ما نهاد نوآوری داریم، دفاتر طراحی متعدد داریم، مراکز توسعه فناوری متعدد داریم و مجموعه‌های ساخت قابل توجه داریم، به ساخت، کاهش قیمت و روش‌های آن دست یافته‌ایم و تلاش‌مان این است که این تجربه باارزش را به همه بخش‌های مختلف کشور اعم از خودرویی، هوایی ، دریایی و امروز ریلی منتقل کنیم.

وی افزود:‌اصل این سازوکار با ارزش است. ما در وهله اول می‌خواهیم این را به دوستان راه‌آهن تقدیم کنیم و بعد هم از ظرفیت مازاد خود با ملاحظه اول دفاع، دوم دفاع، سوم دفاع و پس از آن هر چه ظرفیت مازاد بود برای کمک به کشور استفاده کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: همکاری وزارت دفاع با شرکت راه‌آهن منسجم‌تر خواهد شد تا در این حوزه وابستگی کاملا قطع شود.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن