فرهنگ و هنر

«هفت جن» به چاپ سیزدهم رسید

«هفت جن» به چاپ سیزدهم رسید

‌داستان «هفت‌جن» نوشته امید کوره‌چی توسط انتشارات کتابستان به چاپ سیزدهم رسید.

به گزارش مشرق، داستان «هفت‌جن» نوشته امید کوره‌چی به‌تازگی توسط انتشارات کتابستان به چاپ سیزدهم رسیده است.

در روزگاری که فانتزی‌های ترجمه‌ای فضای ادبیات ژانری ایران را پر کرده بود، هفت جن نوید یک اتفاق تازه است. کتابی که از زیست‌سپهر فرهنگی و دینی ایران نشأت گرفته است و اتفاقات خوبی را رقم زد.

داستان هفت جن، روایت مردی است تشنه قدرت و تسلط بر عالم. او که مأمور به قتل زنی شده است در همان ابتدای داستان، دچار شکی بزرگ می‌شود و متوجه اشتباهاتش می‌شود. حال اوست و مبارزه با هفت جن قدرتمند.

هفت جن برخلاف بسیاری از آثار فانتزی ایرانی که گرته‌برداری ناقص از آثار غربی است، بر فرهنگ ایرانی-اسلامی استوار است. در جای‌جای کتاب اشاره‌های فراوان به آیات قرآن و احادیث معتبر شده است و این نشان می‌دهد نویسنده برای خلق اثرش، زحمت فراوانی کشیده است.

نکته مهم دیگر کتاب، فرو نرفتن در یک فضای تخدیری است. هفت جن با تأکیدی که بر واقع‌گرایی دینی دارد، جنبه‌های مهم دیگری از زندگی دینی را هم نشان می‌دهد. عرفان‌های نوظهور و مصائب آن، نسبت انسان معاصر با امام معصوم خصوصاً امام زمان (عج)، توجه به عوالم قدسی و حضور دیگر مخلوقات خداوند.

کتاب هفت جن توسط امید کوره چی نوشته شده و در ۳۲۲ صفحه و با قیمت ۵۰ هزار تومان توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر شده است.

  • شهر خبر
  • سعادت رنت

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن