سیاسی

وزیر اطلاعات: اگر حمایت های رهبری نبود این دولت چندین بار زمین زده شده بود

چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ – ۲۳:۰۲ وزیر اطلاعات: اگر حمایت های رهبری نبود این دولت چندین بار زمین زده شده بود

حجت الاسلام سید محمود علوی گفت: همه دولت های بعد از انقلاب خدمات ارزنده ای انجام داده اند. اگر حمایت های رهبری نبود این دولت چندین بار زمین زده شده بود.

وزیر اطلاعات: اگر حمایت های رهبری نبود این دولت چندین بار زمین زده شده بود

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات در برنامه تیتر شب شبکه خبر ضمن تبریک هفته دولت،گفت: همه دولت های بعد از انقلاب خدمات ارزنده ای انجام داده اند اما شرایط در همه دولت ها یکی نبوده است. در بعضی دولت ها وضعیت فروش نفت و تحریم ها کمتر بوده و بعضی دولت ها وضعیت سخت تری داشته اند.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: بدترین وضعیت فشار و تحریم در این دولت بوده و نه تنها امکان فروش نفت و دریافت پول آن با مشکلاتی مواجه بود بلکه شاهد کاهش قیمت نفت بودیم.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی دولت با کار جهادی خدمات ارزنده ای انجام داده که باور کردنی نیست. بیشترین بی مهری به این دولت شده است. وزارت اطلاعات به صدها تیم تروریستی ضربه وارد کرده است. گاهی نقش وزارت اطلاعات نفی می شود اما با اختلاف، امنیت ملی و داخلی را انجام می دهد که در برخی جاها مصادره می شود. در این دولت، فازهای متعدد پارس جنوبی و پالایشگاه های زیادی از جمله ستاره خلیج فارس تاسیس شد.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه این دولت در زمینه ساخت مسکن دو ملیون اسکلت تحویل گرفته است، بیان داشت: اگر حمایت های رهبری نبود این دولت چندین بار زمین زده شده بود.

علوی در مورد آزاد کردن تعدادی از متهمان ترور دانشمندان هسته ای اظهار داشت: وزارت اطلاعات همیشه ماموریت های مختلفی داشته است. ما در این دوره تعدای از افرادی که دستگیر شده بودند را بررسی کردیم و دیدیم در زمینه ترور دانشمندان هسته ای نقشی نداشته اند و آنها را آزاد کردیم.

وی تصریح کرد: هیچ دوره ای به این اندازه به وزیر اطلاعات و وزارت اطلاعات هجمه نشده است. ۲۰ درصد از هجمه ها از خارج است اما بقیه از سوی افرادی است که خود را در چارچوب نظام می دانند.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: هر چه زمان گذشته وزارت اطلاعات از پلیس امنیت گذشته و به یک سرویس اطلاعاتی نزدیک شده است. امکانات فنی وزارت در این هفت سال به ۱۰ برابر رسیده است.

وی در مورد هماهنگی با دیگر دستگاه های امنیتی کشور خاطر نشان کرد: الحمد الله از وقتی من طبق قانون رئیس جامعه اطلاعاتی شده ام همه عزیزان در جلسات حضور داشته اند. در ضربه ای که به حزب دموکرات خارج ازکشور زده شد ما به دوستان اطلاع دادیم و آن ها با موشک به آن ها ضربه زدند. در موضوع ابوعایشه داعشی هم همینطور بود.

وزیر اطلاعات بیان داشت: در سرویس های اطلاعاتی کشورهای دیگر از هر ۱۰ تیم تروریستی سه الی چهار تیم دستگیر و تعدادی هم موفق به انجام عملیات تروریستی می شوند اما در کشور ما از هر ۱۰۰ عملیات تنها سه الی چهار عملیات را می توانند انجام دهند که بیشترین اقدامات نیز از سوی وزارت اطلاعات بوده است.

وی با تاکید بر اینکه ما از پدافند به آفندی تغییر موضع داده ایم گفت: وزارت اطلاعات نزدیک به میلیون هکتار زمین را با همکاری قوه قضائیه از تصرف منابع طبیعی جلوگیری کرده است.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: ما در دستگاه های سطح بالا جاسوسانی را دستگیر کردیم که چندین سال به سرویس های جاسوسی بیگانه اطلاعات می دادند را دستگیر کردیم. ما در حوزه ضد تروریسم به سراغ ریگی و شارمهد رفتیم و با اقدامات پیچیده آن ها را دستگیر کردیم.

ادامه دارد…

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن