اقتصادی

پیشنهاد سازمان هواپیمایی برای حذف نیروهای امنیتی در برخی هواپیماها

پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ – ۱۵:۱۵ پیشنهاد سازمان هواپیمایی برای حذف نیروهای امنیتی در برخی هواپیماها

رئیس سازمان هواپیمایی از رایزنی با شورای عالی امنیت ملی و ستاد کل نیروهای مسلح درباره هواپیماهای کوچک خبر داد و گفت: پیشنهاد شد در بحث حفاظت این نوع هواپیماها، از نیروهای امنیتی استفاده نشود اما تمهیدات زمینی دقیق‌تر و منسجم‌تر شود.

پیشنهاد سازمان هواپیمایی برای حذف نیروهای امنیتی در برخی هواپیماها

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی‌ سازمان هواپیمایی کشوری در اولین جلسه کمیته مشترک هوانوردی عمومی اعلام شد که هوانوردی عمومی امروز یک نیاز و یک اولویت برای کشور است.

کاپیتان تورج دهقانی زنگنه در نخستین جلسه کمیته مشترک هوانوردی عمومی که با حضور اعضای کمیته تشکیل شد، اظهار داشت: هوانوردی عمومی امروز یک نیاز و یک اولویت برای کشور است و چنانچه خواهان رشد صنعت و فعال شدن همه فرودگاه‌ها و اتصال آن به مراکز استان ها هستیم باید هوانوردی عمومی را فعال کنیم.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اشتغال‌زایی هوانوردی عمومی گفت: هوانوردی عمومی همانند یک مزرعه است که امروز در آن بذری می کاریم و در آینده از میوه آن بهره مند می شویم.
کاپیتان زنگنه با اشاره به مغفول ماندن صنعت هوانوردی عمومی در کشور افزود: از سال 1337 هوانوردی عمومی در کشور سابقه داشته و ما باید هرچه سریع‌تر شرایط ایجاد و فعالیت هوانوردی عمومی در کشور را تسهیل کرده و امکان ورود هواپیماهای کوچک به کشور را فراهم کنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از رایزنی‌های صورت گرفته با مقامات از جمله دبیر شورای عالی امنیت ملی و ریاست کل ستاد نیروهای مسلح خبر داد و گفت: طی مذاکراتی که صورت گرفته پیشنهاد شده است در بحث حفاظتی این نوع هواپیماها، از نیروهای امنیتی استفاده نشده و به جای آن تمهیدات زمینی دقیق‌تر و منسجم تری به کار گرفته شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز در نخستین جلسه کمیته مشترک هوانوردی عمومی از نقطه نظرات کارشناسان استفاده و با جمع بندی و تدوین نظرات، در جلسات آتی شورای عالی هواپیمایی، ایجاد هوانوردی عمومی را مصوب و ابلاغ خواهیم کرد.

کاپیتان زنگنه ضمن تاکید بر راه اندازی دفتر سرمایه‌گذاری در معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: با تشکیل این دفتر، سرمایه گذاران برای ورود به این عرصه هدایت خواهند شد.

طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری،‌ توسعه هوانوردی عمومی ذیل نظارت و راهبری سازمان هواپیمائی کشوری با نگرش راهبردی، تسهیل‎گر و عاری از محافظه گری، بررسی پیش نویس قوانین مورد نیاز در حوزه هوانوردی عمومی و ارائه به کمیته قوانین و مقررات صنعت، ارانه راهکارهای توسعه متوازن هوانوردی عمومی در سطح کشور، بررسی راهکار جهت رفع موانع اقتصادی و محدودیتهای اعمال شده توسط سایر ارگانها و بررسی جانمائی و تعریف وظایف هوانوردی عمومی در طبقه بندی مشاغل سازمان هواپیمایی کشوری، از اهداف تشکیل کمیته مشترک هوانوردی عمومی است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن