سیاسی

پیوستن به کنوانسیون‌های FATF تنها تعهدات ایران را افزایش می‌دهد

چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ – ۰۷:۴۳ پیوستن به کنوانسیون‌های FATF تنها تعهدات ایران را افزایش می‌دهد

یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه پیوستن به کنوانسیون‌های FATF هیچ مشکلی از کشور را حل نخواهد کرد، گفت: پیوستن به معاهدات FATF تنها تعهدات ایران را افزایش خواهد داد.

پیوستن به کنوانسیون‌های FATF تنها تعهدات ایران را افزایش می‌دهد

محمدصادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت: درباره موضوع FATF در کشور باید از صحبت‌های وزیر امور خارجه در مجلس نقل قول کنم که ایشان اظهار کردند با پیوستن به کنوانسیون‌های FATF نمی‌توانیم تضمین گشایش دهیم، پس در حال حاضر پیوستن به این سازمان جاسوسی نیازی نیست چرا که پیوستن به FATF هیچ مشکلی از کشور را برطرف نخواهد کرد.

وی افزود: موافقان پیوستن به کنوانسیون‌های FATF استدلال‌شان بر این است اگر روزی تحریم‌ها لغو شود و ایران بخواهد با دنیا ارتباط مالی برقرار کند با مشکل روبه‌رو خواهیم شد پس اکنون باید ایران به این کنوانسیون‌ها بپیوندد تا در آینده دچار مشکل نشویم، اما در این باره باید بگویم تحریم‌های ایران هر زمان که لغو شد و افراد موافق خواستند ارتباط اقتصادی و مالی با دنیا برقرار کنند در همان زمان به فوریت پیوستن به کنوانسیون‌های FATF را انجام خواهیم داد.

کوشکی اضافه کرد: در حال حاضر هیچگونه دلیلی وجود ندارد که ایران به معاهدات مربوط به FATF بپیوندد چرا که اکنون پیوستن به آن هیچ نیازی از کشور را برطرف نمی‌کند. این در حالی است که ما زمانی می‌توانیم به مجموعه‌ها و پیمان‌ها بپیوندیم که ضمانت کافی برای بهره‌ بردن از این کنوانسیون‌ها داشته باشیم.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از سال 1350 تاکنون عضو ان‌پی‌تی است به طوری که کشورهایی که عضو آن هستند باید خدمات متنوعی را دریافت کنند. از طرفی باید بگویم ایران عضویت خود را در سال 1370 تمدید کرد اما تاکنون هیچگونه خدماتی دریافت نکرده است پس در نتیجه ایران تا زمانی که تعهدات و ضمانت اجرایی نداشته باشد دلیلی برای پیوستن به مجموعه‌ها و پیمان‌های FATF ندارد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: ایران در صورتی می‌تواند برنامه‌های FATF را اجرا کند که ضمانت اجرایی دریافت کرده و منفعتی از آن ببرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن