اقتصادی

کرونا بیش از انتظار به اقتصاد ژاپن ضربه زده است

جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۹:۰۳ کرونا بیش از انتظار به اقتصاد ژاپن ضربه زده است

بررسی های جدید نشان می دهد که تاثیر کرونا بر رشد اقتصادی ژاپن بیش از انتظار بوده و تنش های آمریکا و چین نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر آن است.

کرونا بیش از انتظار به اقتصاد ژاپن ضربه زده است

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، اقتصاد ژاپن بیش از انتظار کوچک خواهد شد و شاهد اندکی کاهش قیمت ها خواهد بود که نشان دهنده ماهیت شکننده بهبود اقتصادی از ویرانی ناشی از ویروس کروناست.

به گفته تحلیلگران، تشدید تنش های آمریکا و چین، دلیل دیگری از نگرانی برای سومین اقتصاد جهان است که به شدت به صادرات وابسته است.

تارو سایتو، مدیر ارشد اجرایی موسسه تحقیقاتی NLI گفت: «فعالیت های اقتصادی به علت اقدامات فاصله گذاری اجتماعی با محدودیت هایی روبروست.»

«اقتصاد ژاپن احتمالا سال آینده بهبود می یابد اما خسارات عظیمی که امسال متحمل شده است را جبران نخواهد کرد.»

نتایج نظرسنجی از 32 اقتصاددان نشان داد پیش بینی شده، اقتصاد این کشور در سال مالی کنونی تا مارس سال آینده 5.6 درصد کوچک شود که بیش از رقم 5.3 درصد پیش بینی شده در ماه گذشته است. در بدترین سناریو، اقتصاد ژاپن 8 درصد کوچک می شود.

اقتصاد ژاپن در سال آینده که از آوریل آغاز می شود، تنها 3.3 درصد رشد خواهد داشت.

همچنین بیش از 80 درصد اقتصاددان هایی که از آنها شده ، پاسخ داده اند اگر واشنگتن و پکن بخواهند به سمت ایجاد مناطق اقتصادی خود حرکت کنند، این اقدامات بر شرکت های ژاپنی اثرات سوئی خواهد داشت.

هیروشی اوگای، اقتصاددان ارشد اوراق قرضه بانک جی پی مورگان در ژاپن گفت: «ایجاد بلوک های اقتصادی توسط این دو کشور، رشد بهره وری در جهان را کاهش می دهدو بر رشد احتمالی ژاپن و رشد بهره وری شرکت های ژاپنی تاثیر منفی خواهد گذاشت.»

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن