سیاسی

کشت و صنعت مغان از کشور واتیکان بزرگتر و از نمونه آمریکایی سودده‌تر است/ قوه قضائیه با تظلم خواهی عشایر مانع حراج شد

يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ – ۱۵:۰۴ کشت و صنعت مغان از کشور واتیکان بزرگتر و از نمونه آمریکایی سودده‌تر است/ قوه قضائیه با تظلم خواهی عشایر مانع حراج شد

نماینده اردبیل در مجلس با بیان اینکه کشت و صنعت مغان از واتیکان بزرگتر و از نمونه آمریکایی آن سودده‌تر است گفت: قوه قضائیه تظلم خواهی عشایر منظقه را شنید و مانع از حراج واگذاری‌ آن شد.

کشت و صنعت مغان از کشور واتیکان بزرگتر و از نمونه آمریکایی سودده‌تر است/ قوه قضائیه با تظلم خواهی عشایر مانع حراج شد

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من»‌ با عنوان «کشت و صنعت مغان را در بورس به ملت واگذار کنید» خواستار پیگیری شدند.

در همین راستا با حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو کردیم.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به ابطال واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان اظهار داشت: این شرکت به بزرگی شهر شیراز و کشور واتیکان است که از نظر سوددهی از نمونه‌ها و الگوهای مثال زدنی محسوب می‌شود که مشابه آن در آمریکاست. در حالی که آن شرکت بسیار کوچکتر از کشت و صنعت مغان است.

** آمریکایی‌ها اهمیت کشت و صنعت مغان را به خوبی می‌دانند

وی افزود: اگر بخواهیم به اهمیت شرکت کشت و صنعت مغان پی ببریم باید بدانیم که فرودگاه پارس‌آباد مغان توسط آمریکایی‌ها و در 50 سال پیش ساخته شده است این در حالی است که در آن زمان حتی اردبیل فرودگاه نداشت که نشان دهنده توجه آمریکایی‌ها به کشت و صنعت مغان و سود فراوان آن بود.

نماینده اردبیل در مجلس خاطرنشان کرد: کشت و صنعت مغان سال‌ها پیش به ثمن بخس فروخته شده ولی دست پینه بسته کارگران مظلوم این شرکت که دارایی‌های امروزشان ارث رسیده از پدرانشان است منجر به حراج سازمان خصوصی سازی این شرکت شد.

** قوه قضائیه مانع حراج کشت و صنعت مغان شد

موسوی گفت: با ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان حق به حق دار رسیده و این نگین مولد منطقه که برای همه ایرانیان ارزشمند بوده و فواید ملی آن به همگان می‌رسد از چوب حراج رهایی پیدا کرد.

وی افزود: کشت و صنعت مغان نشان داد که دولت باید به عشایر توجه بیشتری داشته باشد.

نماینده اردبیل در مجلس تاکید کرد: سازمان خصوصی‌سازی کشت و صنعت مغان را 1700 میلیارد تومان فروخته بود که خریدار صد میلیارد آن را نقد داد و 200 میلیارد هم طی یک فقره ‌چک داد و بقیه این بدهی را هم با اعطای تنفس مقرر شد که تسویه کند در حالیکه کارشناسان، ‌ارزش این شرکت را به درستی برآورد نکرده بودند.

**ارزش کشت و صنعت مغان حداقل 20 هزار میلیارد تومان است

موسوی گفت: هنگام عقد قرارداد مفاساحساب سال قبلی آن را به سازمان خصوصی سازی داد بودند این در حالی است که زمین‌های کشت و صنعت مغان را متری 6500 تومان خریداری کرده بودند. در حالی که هکتاری 27 میلیون تومان می‌شد. ولی زمین جنبی کشت و صنعت مغان هکتاری 500 میلیون تومان ارزش دارد که نشان از برآورد اشتباه صورت گرفته توسط کارشناسان برای فروش کشت و صنعت مغان است.

وی تصریح کرد: ارزش شرکت کشت و صنعت مغان حداقل 20 هزار میلیارد تومان است ولی قوه قضائیه تظلم خواهی مردم را شنید و واگذاری آن را باطل کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن