اجتماعی

کلاس اولی‌ها در تمام مناطق از 15 شهریور به مدرسه می‌روند/ برگزاری کلاس مجازی دبستانی‌ها در عصر

دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ – ۲۳:۵۴ کلاس اولی‌ها در تمام مناطق از 15 شهریور به مدرسه می‌روند/ برگزاری کلاس مجازی دبستانی‌ها در عصر

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: کلاس اولی ها در تمام مناطق از 15 شهریور به مدرسه می روند البته در مناطق قرمز این حضور، تداوم ندارد.

کلاس اولی‌ها در تمام مناطق از 15 شهریور به مدرسه می‌روند/ برگزاری کلاس مجازی دبستانی‌ها در عصر

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، درباره سناریوهای آغاز سال تحصیلی، اظهار کرد: سال گذشته دوسوم از سال تحصیلی گذشته بود و حجم زیادی از کتب درسی هم آموزش داده شده بود که با شرایط کرونا و تعطیلی مدارس مواجه شدیم اما امسال از ابتدای سال با این شرایط کرونا مواجهیم.

وی ادامه داد: اعلام شده است که جریان آموزش از 15 شهریور آغاز می شود و با توجه به شرایط مناطق از نظر کرونا برنامه داریم؛ مناطق سفید اصولا مناطق کم جمعیت هستند که مدارس آنها زیر 50 دانش آموز جمعیت دارند و کلاس‌ها حضوری است. در مناطق زرد، آموزش ترکیبی است و در مناطق قرمز هم آموزش مجازی است.

حکیم‌زاده درباره تحصیل کلاس اولی‌ها، گفت: دانش‌آموزان کلاس اولی اصلا مدرسه را تجربه نکردند و اینکه بگوییم از طریق تبلت و موبایل آموزش ببینند، حرف غیرواقع بینانه‌ای است؛ در کشورهای دیگر هم آموزش برای دبستانی‌ها زودتر است و در پایه اول ابتدایی روی شناخت آنها تأکید شده است.

وی اضافه کرد: برای کلاس اولی‌ها برنامه ویژه داریم که دو یا سه دانش آموز همراه خانواده به مدرسه بیایند تا معلم را بشناسند و با محیط مدرسه آشنا شوند؛ البته برای ورودی دوره‌ها هم اینگونه است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که منظور شما این است که در مناطق قرمز هم دانش‌آموزان کلاس اولی به مدرسه می روند اما این آموزش تداوم ندارد، گفت: بله اینگونه است؛ اختیاراتی به شورای مدارس داریم که با هماهنگی خانواده‌ها برای دانش‌آموزان برنامه داشته باشند.

وی به مدرسه تلویزیونی اشاره کرد و گفت: اقدام دیگر مدرسه تلویزیونی است که البته در مناطق دوردست، تلویزیون به یکی از بسترهای آموزشی تبدیل می‌شود.

حکیم‌زاده درباره گلایه برخی معلم از گروه‌بندی دانش‌آموزان و تکرار دوباره محتواها، بیام کرد: راجع به گروه بندی، معلمان می توانند با توجه به اختیارات شوراهای مدرسه، به صورت گردشی و چرخشی دانش‌آموزان را داشته باشند یا برخی محتواها در فضای مجازی و برخی در کلاس درس ارائه شود اما روش آموزش معکوس به عنوان رویکرد جدید نیز مدنظر است که در این روش معلمان تدریس خود را در کانال در فضای مجازی بارگذاری می‌کنند و کلاس درس صرفا برای رفع اشکال و تکلیف است.

وی افزود: کانالی هم برای توانمندسازی معلمان در شبکه «شاد» داریم که روش‌های مختلف آموزشی آنجا بارگذاری شده است که معلمان می توانند مراجعه کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش درباره سلامت دانش‌آموزان در کلاس‌های حضوری، گفت: در سال تحصیلی گذشته، امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار شد و بیش از 600 هزار دانش‌آموز به مدرسه برای امتحانات آمدند که یک مورد هم گزارش مشکل نداشتیم؛ همچنین ثبت‌نام یک میلیون و 400 هزار کلاس اولی انجام شد که سنجش شدند و غربالگری اولیه به صورت حضوری داشتیم.

وی تصریح کرد: بچه ها باید یاد بگیرند و در بهترین سنین یادگیری هستند و بهترین مکان نیز محیط مدرسه است؛ اگر خانواده‌ها همکاری داشته باشند و با رعایت پروتکل‌ها، جای نگرانی وجود ندارد. برخی خانواده‌ها بچه‌ها را به پارک، مسافرت و بازار می‌برند و نگرانی‌شان فقط در مدرسه است و این در حالیست که مسافرت‌ها گاهی وقت‌ها باعث می‌شود که مکان‌هایی که سفید است در معرض تهدید کرونا قرار گیرد.

حکیم‌زاده در پاسخ به این پرسش که «در برخی مناطق کم برخوردار، خانواده‌ها توانایی تهیه ماسک و مواد ضدعفونی را ندارند، آیا برنامه‌ای دارید؟»، گفت: یک سرانه بهداشتی برای مدارس در نظر گرفته شده است؛ سال گذشته هم سازمان برنامه و بودجه، اعتباری را پیش‌بینی کرد و تلاش می‌کنیم از این نظر مناطق محروم دچار مشکل نباشند.

ادامه دارد

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا بنر k م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن