سیاسی

10 وزیر کابینه به کمیسیون‌های تخصصی مجلس می‌روند

شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ – ۱۶:۵۳ 10 وزیر کابینه به کمیسیون‌های تخصصی مجلس می‌روند

دژپسند، زنگنه، نمکی، آوایی، خاوازی، آذری جهرمی، رزم حسینی، حاتمی، اردکانیان و شریعتمداری در نشست این هفته کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور می‌یابند.

10 وزیر کابینه به کمیسیون‌های تخصصی مجلس می‌روند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، دستور کار جلسات هفتگی کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی از مورخ ۳ آبان ماه تا ۷ آبان ماه اعلام شد.

بر پایه این خبر، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در هفته جاری بررسی طرح انتظام بخشی فرایند واگذاری بنگاه‌های دولتی را در دستور کار خود دارد.

کمیسیون جهش و رونق تولید نیز پیگیری تفاهمات جلسه مورخ ۱۶ مهرماه سال جاری درباره ترخیص کالاهای رسوبی در بنادر و گمرکات و راهکارهای وصول و تسویه مطالبات مرتبط با تسهیلات گیرندگاندو طرح انتظام بخشی فرایند واگذاری بنگاه های دولتی (اصلی شماره ثبت ۱۹۰) را بررسی می کند.

ادامه رسیدگی به طرح جهش تولید دانش بنیان نیز در دستور کار نشست‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواهد بود.

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسات روز دوشنبه و سه شنبه هفته جاری، به شور دوم طرح اصلاح ماده الحاقی مصوب ۱۳/۶/۱۳۹۷ به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۵/۷/۱۳۸۸ و اصلاحات و الحاقات بعدی و همچنین به طرح الحاق تبصره ۱۱ به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی رسیدگی می‌کند

کارگروه پژوهش و فناوری این کمیسیون همچنین به طرح جهش تولید دانش بنیان و کارگروه فرهنگ و تربیت اسلامی به مسائل تربیتی و فرهنگی در آموزش و پرورش می‌پردازد.

کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در نشست‌های تخصصی هفته جاری خود علت عدم معرفی وزیر صنعت، معدن و تجارت در موعد مقرر قانونی به مجلس شورای اسلامی را پیگیری و بررسی می‌کند.

استماع گزارش دبیر شورای مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی درباره عملکرد کاری در حوزه صنعت و بررسی لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی دستور کار دیگر کمیسیون در روز دوشنبه هفته جاری خواهد بود.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سه‌شنبه (6 آبان ماه) برای پاسخگویی به سوال ۷ نفر از نمایندگان مجلس کمیسیون صنایع معادن مجلس می‌رود.

معاونان وزارت راه و شهرسازی نیز در نشست روز دوشنبه کمیسیون عمران مجلس به این کمیسیون می آیند تا مسائل و مشکلات مربوط به حمل و نقل جاده ای را در حضور نمایندگان بررسی کند.

بیژن زنگنه وزیر نفت نیز روز سه شنبه به کمیسیون عمران می رود تا درباره عملکرد این وزارتخانه در اجرای طرح‌های توسعه وزارت نفت و روند اجرای بند (و) تبصره یک قانون بودجه سال ۹۳ کل کشور گزارشی به نمایندگان ملت ارائه دهد.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلسی و نشست‌های تخصصی خود نشست محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره بررسی عملکرد، مسائل و مشکلات مرتبط با وزارتخانه مذکور و پاسخ به سوالات و دغدغه‌های مطروحه خواهند داشت.

این کمیسیون همچنین از امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور ارائه پاسخ در خصوص سوال عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه دعوت به عمل آورده است.

وزیر جهاد کشاورزی هم برای پاسخگویی به سوال دو نفر از نمایندگان مجلس به کمیسیون اجتماعی مجلس می‌رود.

جلسه کارگروه ارزی کمیسیون اقتصادی مجلس نیز نوسانات ارزی و راهکارهای کنترل نابسامانی‌های ارزی را بررسی می‌کند و کارگروه بازرگانی این کمیسیون در جلسه چهارشنبه هفته جاری نیز به بررسی طرح اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری و صنعتی می‌پردازد.

دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز روز سه شنبه هفته جاری جهت پاسخگوی به سوال سه نفر از نمایندگان مجلس به کمیسیون اقتصادی مجلس می رود و این کمیسیون در همان روز نشستی مشترک با وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آخرین وضعیت تنظیم بازار کالا، خدمات و تجارت خارجی خواهد داشت.

اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین نشستی با علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس درباره بررسی اولویت‌های پیشنهادی مرکز پوهش‌ها برای کمیسیون های تخصصی مجلس خواهند داشت.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نشست دوشنبه هفته جاری خود لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش جمهوری اسلامی ایران و طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل را بررسی می‌کند.

این کمیسیون همچنین در نشست سه‌شنبه هفته جاری خود سوال تعدادی از نمایندگان مجلس از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان را بررسی کرده و کارگروه‌های تخصصی این کمیسیون همچون باشگاه کشورهای تحریمی، حقوق بشر، روابط خارجی و هسته ای جلساتی با موضاتی به ترتیب، ادامه بررسی اهداف و برنامه‌های کمیته باشگاه کشورهای تحریمی با حضور مسئولان ذی‌رط، ارائه گزارش برنامه‌ها و اقدامات سازمان‌ها و نهادها درباره رویکرد فعالانه در موضوعات حقوق بشری و مطالبه‌گری از ناقضان حقوق بشر و آخرین تحولات منازعات و درگیری‌های مرزی بین جمهوری آذربایجان وارمنستان را با حضور مسئولان ذی‌ربط بررسی و پیگیری می‌کنند.

وزرای جهاد کشاورزی و نیرو به همراه معاونان خود و استانداران همدان و خراسان شمالی به منظور پیگیری تصمیمات اخذ شده در سفرهای استانی به کمیسیون کشاورزی مجلس می‌روند.

متولیان ذی‌ربط وزارت جهاد کشاورزی نیز درباره بررسی مسائل و مشکلات در حوزه مرغ و تولید تخم مرغ به اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس توضیح خواهند داد.

کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین مشکل تهیه و توزیع بذر گندم در سلب زراعی جدید را با حضور مسئولان وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و صنعت و معدن بررسی می‌کند.

وزیر جهاد کشاورزی نیز در جلسه روز سه‌شنبه این کمیسیون به سوال 7 نفر از نمایندگان مجلس پاسخ می‌دهد و اعضای این کمیسیون در همان روز نشستی با رئیس اسازمان صدا و سیما با موضوع نقش صدا و سیما در تغییر الگوی فرهنگ استفاده از منابع آب و غذا در محل سازمان صدا و سیما خواهند داشت.

وزیر دادگستری نیز در مورخ 5 آبان‌ماه جهت پاسخگویی به سوال 9 نفر از نمایندگان مجلس به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس می‌رود.

کمیسیون فرهنگی مجلس در نشست های تخصصی هفته جاری خود گزارش کمیته فرهنگ، هنر، رسانه و فضای مجازی درباره آخرین وضعیت طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی را استماع و سپس میزبان دبیرکل نها کتابخانه‌های عمومی کشور و دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی خواهد بود.

به گزارش فارس برای مشاهده متن کامل دستور کار جلسات هفتگی کمیسیون‌های تخصصی مجلس کلیک کنید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن