اخبار گوناگون | برنا | کد خبر: 164563 2 ماه پیش

صداوسیما استارتاپ‌ها و شرکت‌های خصوصی را رقیب خود می‌داند

⁣سینا کمالخانی، منتخب مردم آشتیان، تفرش و فراهان در گفت‌وگو با خبرنگار آی‌چیزها از خودبینی صدا و سیما می‌گوید.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، انتشار فیلم مخالفت رئیس صدا و سیما درباره تبلیغ رایگان شرکت‌های اینترنتی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، در شبکه‌های اجتماعی، واکنش شدید انتقادی کاربران را به‌دنبال داشت.

⁣نماینده یازدهمین دوره مجلس در گفت‌وگو با آی‌چیزها در رابطه با رویکرد و نقش صدا وسیما در زمینه معرفی کسب‌وکارها گفت: «صداو سیما یکی از بزرگترین سازمان‌هایی است که بخش خصوصی را رقیب خود در همه زمینه‌های اپلیکیشن، کسب‌وکارهای نوپا و… می‌داند. صداوسیما خود را یک سازمان تمام عیار با کسوت تمام فرهنگی می‌بیند و این توقع بالایی است که صداو سیما استارتاپ‌های بخش خصوصی را تبلیغ کند. هرچند معتقد هستم که بعد از ایجاد روند حمایتی دولت و مجلس از کسب‌وکارها صداوسیما هم ناگزیر می‌شود در این عرصه از استارتاپ‌های بخش خصوصی حمایت کند و البته شاید بزرگترین خدمتش حذف نگاه رقابتی به بخش خصوصی باشد!»

⁣وی با بیان اینکه این روزها روش‌های تامین نیاز مردم متفاوت شده است و اگر چیزی شبیه به کرونا ده سال پیش اتفاق می‌افتاد شاید زندگی روزمره مردم مختل و شهر فلج می‌شد، گفت: «در حال حاضر ۸۰درصد نیازهای روزمره مردم توسط استارتاپ‌ها البته بیشتر در شهرها و کلان‌شهرها تامین می‌شود. خیلی از استارتاپ‌ها به عرصه ارتباطات ورود کردند و زیرساخت‌ها، بسترهای ارتباطی و اپلیکیشن‌های ارتباطی ارائه می‌دهند که با توجه به همزمان شدن با  تعطیلات عید و نیاز به ارتباطات و اجرای سنت‌های پیشین توانستند نقش پررنگ‌تری را ایفا کنند.»

⁣نماینده یازدهمین دوره مجلس اعتقاد دارد مجلس دیدگاه متفاوت‌تری نسبت به استارتاپ‌ها دارد و نگاه مجلس از حالت منفی به حالت معلق و مسکوت درآمده است. او توضیح داد: «مجلس با تجربه‌های خوبی که در سال‌های اخیر از استارتاپ‌ها شاهد بوده است، منتظر است، ببیند چه اتفاقی می‌افتد. اگر صحبت از سه سال پیش بود شاید مجلس حق را کامل به دولت می‌داد. امروز  به مجلس ثابت شده که خیلی از استارتاپ‌ها پویا شده‌اند و توانسته‌اند با دست خود بدون حمایت حاکمیتی جای نهادها، سازمان‌ها، ارگان‌های دولتی و نیمه‌دولتی را بگیرند. دولت هم باید تغییر رویکرد در همه زمینه‌های برای کوچک شدن داشته باشد که این کوچک شدن‌ها عرصه را برای فعالیت استارتاپ‌ها باز می‌کند.»

بیشتر بخوانید:

۴۸ نفر
این خبر را به اشتراک گذاشته‌اند
   نظرات

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد
پیام‌های که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

... اخبار و مقاله خود را در اول خبر منتشر کنید ...
دیگران چه میخوانند
*

آغاز به کار آرایشگاه های مردانه و زنانه

*

شناسایی مبتلای 1680 جدید به ویروس کرونا

*

فهرست نهایی کابینه الکاظمی به پارلمان عراق ارایه شد

*

پزشکیان: دهک‌های پایین فاقد سهام عدالت شناسایی شوند

*

زمان اوج گیری دوباره کروناویروس اعلام شد

*

ما نخواستیم والدین را برای ورود به شبکه شاد به دردسر بیاندازیم

*

ایران ادعای مسئول امور ونزوئلا در دولت آمریکا را رد کرد

*

استخدام گرافیست خانم و آقا در شرکت معتبر استارتاپ

*

70 میلیارد برای اداره کشتی در سال 99

*

چراغ سبز هری کین به جدایی از تاتنهام