اخبار گوناگون | افکار نیوز | کد خبر: 225406 1 ماه پیش

ما نخواستیم والدین را برای ورود به شبکه شاد به دردسر بیاندازیم

وزیر آموزش و پرورش گفت: ما نگفتیم آن فردی که در توان اقتصادی‌اش نیست، خود را به زحمت بیندازد و تلفن همراه هوشمند بخر تا وارد شبکه شاد شود و مسیرهای دیگر تداوم آموزش را پیش بینی کردیم.

به گزارش ،

 همزمان با روز معلم، محسن حاجی‌میرزایی وزیر در ویژه برنامه مدرسه تلویزیونی ایران با عنوان «صبحی دیگر» حضور پیدا کرد و با تبریک هفته معلم، به بیان توضیحاتی درباره آموزش در روزهای تعطیلی مدارس و آینده آموزش و پرورش پرداخت.

- وی گفت: بعد از ورود  ، مدارس تعطیل شد اما مأموریت ما در تعلیم و تربیت تعطیل شدنی نیست. به هر حال مجموعه‌ای که برای صد سال آموخته که از طریق حضور در کلاس آموزش ببیند باید از روش هایی استفاده می کرد که به شکل دیگری باشد. هر چند این موضوع غافلگیری بزرگی نه تنها برای ما بلکه برای کل دنیا بود. این وضعیت ۱.۵ میلیارد دانش آموز و دانشجو رو در دنیا تحت تاثیر خود قرار داد و بزرگترین وقفه های آموزشی ایجاد کرد و کشورها همه در تکاپو بودند که چگونه این را به سرانجان برسانند تا جاییکه حتی برخی کشورها اعلام پایان سال تحصیلی را مطرح کردند.

وی ادامه داد: ما در این روزها از روش های مختلفی برای کمک به عدم تعطیلی آموزش در کشور استفاده کردیم و از کمتر از یک هفته بعد از اعلام تعطیلات کار را آغاز کردیم. استقبال برنامه‌های آموزشی تلویزیونی بسیار زیاد بود و این آموزش ها بیش از ۲۷ میلیون بار از سایت های مختلف دانلود شدند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: هر چند ایراد برنامه آموزش تلویزیونی این است که یکطرفه است و تعامل میان معلم و دانش آموز در آن جریان ندارد. امکان اینکه معلمان تکلیفی بدند و تکلیفی بگیرند یا بازخودی دریافت کنند هم نیست. البته تجربه هایی هم در این زمینه در شبکه آموزش صورت گرفت ولی همچنان نیازمند بازنگری هایی در این میان هستیم.

گفت: معلمان واقعاً در این میان سنگ تمام گذاشتند و با یک فراخوان به میدان آمدند، حتی در بستر فضای مجازی هم معلمان بسیار ایثار کردند. من وقتی داستان مطرح شدن موضوع آیلاند را در فضای مجازی شنیدم و سوابق معلم را بررسی کردم واقعاً به احترام او از جا بلند شدم. او یک نمونه از معلمان ارزنده این سرزمین است. معلمی گه سال ها از دوران بازنشستگی اش می گذشت و طبیعتاً با ابزار آموزش آنلاین آشنایی ندارد ولی در این روزها به کمک دانش آموزانش آمده است.

وی بیان کرد: در قیاس با سیستم های آموزشی دنیا در مقابله با کرونا معلمان ما سرافراز هستند و بسیار رفتار مسئولانه ای داشتند.

وزیرآموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شبکه شاد نیز گفت: این روزها دوستان زیادی نکاتی را درباره شبکه شاد می گویند و حتماً نیست صادق دارند اما سوال این است که ما چه کاری می تونستیم انجام دهیم؟ یک راه این بود که مدارس را تعطیل کنیم و آموزش را هم تعطیل کنیم. برای دو ماه این امر شدنی نبود. ما نیاز داشتیم بدانیم چقدر محتواها آموزش داده شده است و نیازمند یک برنامه جامع بودیم. به دنبال ایجاد محیطی در فضای مجازی بودیم که همان محیط واقعی مدرسه را در آن داشته باشد؛ و البته همان موقع که این ایده را داشتیم، می‌دانستیم که نمی‌تواند همه دانش‌آموزان را پوشش دهد.

وی درباره مشکلات برخی خانواده‌ها در دسترسی به تلفن همراه هوشمند، گفت: ما نگفتیم آن فردی که در توان اقتصادی‌اش نیست، خود را به زحمت بیندازد و برود تلفن همراه هوشمند بخرد. تاکنون ۶۰ درصد دانش‌آموزان و بیش از ۹۶ تا ۹۷ درصد معلمان وارد سامانه «شاد» شدند. تلاش کردیم، مشکلات «شاد» کم شود. برای آن دسته از دانش‌آموزانی که نمی‌توانند از فضای مجازی استفاده کنند، به مدیران گفتیم از مسیرهای دیگر تداوم آموزش داشته باشند و مسیر جایگزین را پیش‌بینی کردیم؛ همین برنامه آموزش تلویزیون، تلویزیون محلی، آموزش رادیویی، تولید بسته های آموزشی (خودآموز شامل سؤالات و تکالیف) از جمله بود؛ خود را نسبت به همه دانش‌آموزان مسؤول می‌دانیم و راضی نیستیم که خانواده‌ای خود را به مشقت بیندازد.

 

۴۸ نفر
این خبر را به اشتراک گذاشته‌اند
   نظرات

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد
پیام‌های که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

... اخبار و مقاله خود را در اول خبر منتشر کنید ...
دیگران چه میخوانند
*

آغاز به کار آرایشگاه های مردانه و زنانه

*

شناسایی مبتلای 1680 جدید به ویروس کرونا

*

فهرست نهایی کابینه الکاظمی به پارلمان عراق ارایه شد

*

پزشکیان: دهک‌های پایین فاقد سهام عدالت شناسایی شوند

*

زمان اوج گیری دوباره کروناویروس اعلام شد

*

ما نخواستیم والدین را برای ورود به شبکه شاد به دردسر بیاندازیم

*

ایران ادعای مسئول امور ونزوئلا در دولت آمریکا را رد کرد

*

استخدام گرافیست خانم و آقا در شرکت معتبر استارتاپ

*

70 میلیارد برای اداره کشتی در سال 99

*

چراغ سبز هری کین به جدایی از تاتنهام