اخبار حوادث | آفتاب نیوز | کد خبر: 267087 1 هفته پیش

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز جمعه با غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بر روی شاخص ۱۳۰ برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان) ناسالم است.

همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ١١ امروز با ۵۲ واحد افزایش بر روی ۱۳۰ قرار گرفت.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۴ و منواکسید کربن با شاخص ۳۲ بوده است.

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه(منطقه یک) با شاخص ۲۲۳، گلبرگ(منطقه ۸) با شاخص ۲۱۴ و شریف(منطقه ۲) با شاخص ۲۰۴ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه یک) با شاخص۲۳، فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۵۰ و شهرک چشمه(منطقه۲۲) با شاخص ۵۳ دارای کمترین آلایندگی طی این مدت است.

تهران از ابتدای سال، ۱۵ روز هوای پاک و ۴۸ روز هوای قابل قبول داشته است این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل، پایتخت ۲۵ روز هوای پاک و ۳۸ روز هوای قابل قبول داشت.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

۴۸ نفر
این خبر را به اشتراک گذاشته‌اند
   نظرات

دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد
پیام‌های که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

... اخبار و مقاله خود را در اول خبر منتشر کنید ...
دیگران چه میخوانند
*

آغاز به کار آرایشگاه های مردانه و زنانه

*

شناسایی مبتلای 1680 جدید به ویروس کرونا

*

فهرست نهایی کابینه الکاظمی به پارلمان عراق ارایه شد

*

پزشکیان: دهک‌های پایین فاقد سهام عدالت شناسایی شوند

*

زمان اوج گیری دوباره کروناویروس اعلام شد

*

ما نخواستیم والدین را برای ورود به شبکه شاد به دردسر بیاندازیم

*

ایران ادعای مسئول امور ونزوئلا در دولت آمریکا را رد کرد

*

استخدام گرافیست خانم و آقا در شرکت معتبر استارتاپ

*

70 میلیارد برای اداره کشتی در سال 99

*

چراغ سبز هری کین به جدایی از تاتنهام