اجتماعی

ابلاغ بسته تحولی توانمندسازی نیروی انسانی مدارس غیردولتی به استان‌ها

سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۴:۲۲ ابلاغ بسته تحولی توانمندسازی نیروی انسانی مدارس غیردولتی به استان‌ها

سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، بسته تحولی بالندگی و توانمندسازی نیروی انسانی را جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ کرد.

ابلاغ بسته تحولی توانمندسازی نیروی انسانی مدارس غیردولتی به استان‌ها

به گزارش گروه آموزش ‌و پرورش خبرگزاری فارس، سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی به استناد ماده 27 قانون تأسیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و در اجرای بند 2 بخشنامه ابلاغی وزیر آموزش‌وپرورش و با رویکرد استفاده از بسته‌های تحولی، بسته تحولی بالندگی و توانمندسازی نیروی انسانی را به استان‌ها ابلاغ کرد.

بر این اساس، به‌منظور اجرای دوره‌های آموزشی توانمندسازی نیروی انسانی و نیز ضرورت دریافت گواهی صلاحیت حرفه‌ای کارکنان شاغل در مدارس غیردولتی تا مهرماه سال 1402، این دستورالعمل جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ می‌شود. لذا ثبت‌نام متقاضیان از طریق سامانه مشارکت‌های مردمی به آدرس mosharekatha.ir از تاریخ اول مرداد99 لغایت 10 شهریور99 انجام می‌شود و مجریان برگزار کننده دوره‌های آموزشی کلیه مؤسسات و مراکز آموزشی دارای مجوز صلاحیت از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نیز توسط نماینده منتخب شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی کشور معرفی شوند.

همچنین با توجه به شیوع بیماری کووید-19 و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دوره‌های آموزشی در سال تحصیلی 1400-1399 عموماً به‌صورت الکترونیکی و پروژه محور اجرا می‌شود بر اساس بند 2 این دستورالعمل معلمان و کارکنانی که در سنوات قبل دوره‌های مربوطه را از طریق مراکز مجاز و صاحب صلاحیت گذرانده و موفق به دریافت گواهینامه شده‌اند حضور آنها در این دوره الزامی نیست.

بر اساس این دستورالعمل، پرداخت هزینه هر دوره آموزشی (دوره‌های الزامی)60 درصد آن به عهده مؤسسان محترم و 40 درصد آن بر عهده کارکنان شاغل در مدارس غیردولتی و هزینه دوره‌های اختیاری بر عهده فراگیر (شاغل) خواهد بود لذا مسؤولیت نظارت بر اجرای دقیق دستورالعمل‌های ابلاغی و حُسن اجرای دوره‌های بدو و ضمن خدمت و دانش‌افزایی معلمان و کارکنان مدارس غیردولتی بر عهده شورای هماهنگی مؤسسان استان و اداره مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی استان خواهد بود.

برگزاری هر نوع دوره آموزشی برای مؤسسان و کارکنان مدارس غیردولتی صرفاً در قالب این دستورالعمل و از طریق سامانه مشارکت‌ها امکان‌پذیر است. همچنین با توجه به پیشنهاد مدارس غیردولتی و هماهنگی به‌عمل‌آمده با شورای مؤسسان، دوره‌های آموزشی سند تحول بنیادین با 75 درصد تخفیف، اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 14 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن