اجتماعی

اجرای پایولت جریمه متخلفان بهداشتی در تهران/ جریمه متخلفان از یارانه کسر نمی‌شود

شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ – ۲۳:۱۲ اجرای پایولت جریمه متخلفان بهداشتی در تهران/ جریمه متخلفان از یارانه کسر نمی‌شود

معاون وزیر بهداشت نحوه جریمه افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند را تشریح کرد.

اجرای پایولت جریمه متخلفان بهداشتی در تهران/ جریمه متخلفان از یارانه کسر نمی‌شود

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در تشریح نحوه جریمه افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند گفت: یکی از مطالبات آن دسته از مردم که بهداشت را رعایت می‌کنند این است که علی رغم رعایت پروتکل‌ها چرا باید به دلیل سهم انگاری عده‌ای دچار مشکل و بیماری شوند.

وی افزود: جرائم صرفا برای استان تهران به صورت آزمایشی تعریف شده است و پس از مدتی که نواقص آن برطرف شد در سراسر کشور اجرا می‌شود. یکی از مشکلاتی که داریم افراد کرونا مثبت با علائم خفیف که تست آنها مثبت شده هستند؛ افراد بدون علامتی که در جمع حاضر می‌شوند و بیماری خود را پنهان می‌کنند که این موضوع خطرناک است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت افزود: در بحران کرونا حتی اگر علائم سرماخوردگی داشتیم باید احساس کنیم کرونا گرفتیم و باید این موضوع را جدی بگیریم. افرادی که علائم را مخفی می‌کنند یا آگاهانه اقدام به این کار می‌کنند مشمول جریمه خواهند شد.

وی با بیان اینکه ساز و کار شناسایی این افراد مشخص است توضیح داد: اگر این فرد شناخته شود که کرونا مثبت شده و اطلاع نداده مشمول جریمه است؛ یکی از راهکارها این است که آزمایشگاه‌های خصوصی از امروز بر اساس تصمیم ستاد کرونا موظف هستند نتایج تست‌ها را در سامانه وزارت بهداشت ثبت کنند و این دسترسی برای آزمایشگاه‌های خصوصی و دولتی ایجاد می‌شود که بتوانند اطلاعات افراد را در سامانه سیب ثبت کنند.

رئیسی گفت: افرادیکه مثبت هستند اپلیکشین ماسک را روی موبایل خود نصب می‌کنند و این افراد ردیابی می‌شوند، مراقبان سلامت و بهورزان در سراسر کشور با بیماران در ارتباط هستند و آنها را کنترل می‌کند. این افراد از طریق تماس با تلفن ثابت از حال مبتلایان جویا می شوند و در صورت تخلف، خارج شدن از منزل یا سفر برای بار اول حدود 200 هزار تومان جریمه خواهند شد.

وی گفت: رانندگان تاکسی که ماسک ندارند برایشان جریمه اعمال خواهد شد، جریمه این افراد صد هزار تومان است و به ازای هر مسافر بدون ماسک 20 هزار تومان جریمه خواهد شد، همچنین جریمه مسافر نیز 50 هزار تومان در نظر گرفته شده است. ضابطین قضایی و نیوری انتظامی با استفاده از دوربین‌ها و ابزار خود متخلفانی که ماسک نمی‌زنند را شناسایی می‌کنند و با استفاده از شماره تلفن و کد ملی آنها جریمه را اعمال می‌کنند.

معاون وزیر بهداشت افزود: محل پرداخت جریمه در ستاد ملی اینگونه در نظر گرفته شده است که مبتلایان به شماره حسابی که مشخص شده است بدهکار می‌شوند و باید مبلغ جریمه را پرداخت کنند و این مبلغ از یارانه آنها کسر نمی‌شود و تمام مبلغ جریمه نیز صرف درمان بیماران کرونا خوهد شد.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان تخلفات بهداشتی را در نانوایی‌ها داریم افزود: رعایت پروتکل‌ها در اماکن دولتی بهتر از سایر صنوف بوده است.

ادامه دارد/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن