اجتماعی

اختصاص بودجه به شهرداری برای ماه محرم

چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۱:۳۴ اختصاص بودجه به شهرداری برای ماه محرم

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سبک کار شهرداری نسبت به سیاه‌پوش کردن تهران در ماه محرم تغییر کرده است، گفت: شورای شهر ردیف بودجه‌ای جهت برگزاری مراسم‌ مذهبی برای شهرداری تصویب کرده است.

اختصاص بودجه به شهرداری برای ماه محرم

زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره برنامه‌های شهرداری در ماه محرم و گلایه و انتقادهای پیش‌آمده نسبت به کم‌کاری مدیریت شهری در این زمینه اظهار داشت: شهرداری تهران همچون سال‌های گذشته اقدامات لازم را در ماه محرم در سطح شهر انجام داده است و در این زمینه دنبال‌روی مردم هستیم و شهروندان هر ساله در انجام اقدامات مربوط به ماه محرم از جمله سیاه‌پوش کردن شهر پیشگام هستند.

وی افزود: البته امسال سبک کار شهرداری تهران اندکی تغییرکرده و به نوعی مفهومی شده است.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد:‌ تغییر سبک کار شهرداری در ماه محرم به این معنی است که از کلمات امام حسین (ع) و ائمه اطهار (ع) و جملات آنها در بنرها و تابلوهای شهر تهران استفاده شده و این موضوع بیشتر از نصب پارچه‌های سیاه بوده است.

نژادبهرام در پاسخ به این پرسش که شهرداری بودجه‌ای در مورد ماه محرم اختصاص داده است،‌ گفت: بله، ردیف بودجه مربوط به مراسم مذهبی از جمله عزاداری‌های ماه محرم برای سال 99 در نظر گرفته شده است.

وی بیان داشت: در جلسه اخیر شورای شهر احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا مطرح کرد که به دلیل امکان نداشتن برگزاری مراسم عزاداری در برخی از تکیه‌ها و مساجد پیشنهاد می‌کنم بودجه‌هایی را برای بازسازی تکیه‌های با قدمت اختصاص دهیم که به نظرم این رویکرد، رویکرد مناسبی است.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران بیان داشت:‌همچنین تغییر سبک کار شهرداری در محرم سلیقه‌ای است ولی به طور کلی نمی‌توان گفت که شهر بوی عزا نمی‌دهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا بنر م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن