اقتصادی

از قصور دستگاه‌ها برای رفع بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام خمینی عبور نمی کنیم

دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۲:۳۴ از قصور دستگاه‌ها برای رفع بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام خمینی عبور نمی کنیم

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور گفت:‌ در رابطه با رفع بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام خمینی ما از هیچ دستگاه‌ اجرایی به این راحتی عبور نمی‌کنیم براساس تفاهم‌نامه تامین اعتبار کرده و نظارت می‌کنیم.

از قصور دستگاه‌ها برای رفع بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام خمینی عبور نمی کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، با حضور معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و جمعی از مدیران و نمایندگان دستگاه های و سازمان‌های مسئول و متولی رفع بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام خمینی بررسی شد.

در این جلسه که نمایندگان سازمان محیط زیست، سازمان جهاد کشاورزی،‌ شهرداری تهران، آب و فاضلاب استان و دیگر نهادهای مسئول در این رابطه حضور داشتند، حمیدرضا عدل، معاون فنی، امور زیر بنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: رییس‌جمهوری با توجه به نگرانی‌هایی که از بابت تاخیر در انجام پرژه‌ها داشتند به سازمان برنامه و بودجه کشور دستور دادند تا آن دسته از اقداماتی که تا پایان سال مالی قابل انجام است، تامین اعتبار کنند. این جلسه برگزار شد تا بررسی شود که آیا دستگاه‌ها و نهادهای متولی آمادگی انجام کار را دارند یا نه، چه نوع اقداماتی باید انجام شود و چه میزان باید خودشان آورده داشته باشد و دولت در مقابل چه میزانی باید اعتبار در اختیارشان قرار دهد.

عدل در ادامه افزود: هر بخشی که بتواند تا پایان سال جاری وظیفه محوله به بخش خودش را نهایی کند از لحاظ اعتباری به آن دستگاه کمک می‌شود و با توجه به اهمیت مساله ظرف دو هفته آینده گزارش داده شود. در این جلسه هر نهادی اعلام کرد که تاکنون چه اقداماتی انجام داده و اکنون در چه وضعیتی قرار دارد و تا پایان سال آیا قادر است وظایف محوله را انجام دهد یا نه.

معاون فنی، امور زیر بنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشوربا بیان اینکه اولویت‌ها باید در وهله نخست برای رفع مشکل مشخص شود، تاکید کرد: ما از هیچ دستگاه‌های اجرایی به این راحتی عبور نمی‌کنیم یک تفاهم نامه داریم و متناسب با این تفاهم‌نامه تامین اعتبار کرده و نظارت می‌کنیم این پروژه انجام شود در غیر این صورت گزارش آن به رییس‌جمهوری داده می‌شود تا تصمیمات لازم در رابطه با نهادهای مربوطه گرفته شود. تلاش ما بر این است تا پایان سال این پروژه به اتمام برسد و این معضل بوی نامطبوع استان تهران تا حدود زیادی رفع شود.

همچنین در این جلسه مسعود شفیعی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: از ابتدا جدیت از سوی دولت برای رفع این معضل وجود داشت و در حال حاضر هم پیگیری‌های شخص رییس‌جمهور باعث تشکیل این جلسه شده تا در کمترین زمان ممکن این معضل استان تهران که مدت‌هاست با آن درگیر است حل شود. تلاش ما نیز در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در همین راستا؛ این است که بتوانیم با تامین منابع مورد نیاز و همچنین منابع داخلی خود دستگاه‌های متولی، بتوانیم تا پایان سال نتایج کاملا محسوسی را در زمینه کنترل این شرایط داشته باشیم.

شفیعی در رابطه با تخصیص بخشی از اعتبارات از طریق منابع داخلی نهادهای پاسخگو، تصریح کرد: باید توجه داشت که بخشی از این پروژه به وظایف ذاتی نهادهایی که در این زمینه مسئولیت دارند، برمی‌گردد. از جمله این نهادها می‌توان به سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت جهاد کشاورزی و یا شرکت‌های آب و فاضلاب منطقه‌ای استان، اشاره کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بهم ریختگی در توسعه آن منطقه و بازنگری جمعیت و فعالیت زیادی در محدوده فرودگاه امام خمینی انجام شده، باعث شده که برخی از فعالیت‌ها از کنترل خارج شوند و فعالیت جلوتر از اقدامات کنترلی صورت بگیرد. در واقع همه تلاش ما این است که این تعادل برقرار کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن