سیاسی

استقرار دولتی تحول‎خواه با نظریه‌ای جامع، برای ارتقاء امید در جامعه ضروری است

سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ – ۰۰:۵۵ استقرار دولتی تحول‎خواه با نظریه‌ای جامع، برای ارتقاء امید در جامعه ضروری است

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری در بیانیه‌ای تصریح کرد: استقرار یک دولت قوی، تحول‎خواه و عدالت‌مدار که دارای نظریه‌ای جامع و منسجم و برنامه کامل و موثر برای استفاده از فرصت‌ها جهت حل مشکلات، که مورد حمایت وسیع ملت باشد، برای تحول اساسی و ارتقاء امید در آحاد جامعه و بخصوص جوانان ضرورتی حیاتی دارد.

استقرار دولتی تحول‎خواه با نظریه‌ای جامع، برای ارتقاء امید در جامعه ضروری است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سیّد ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای‌عالی فضای مجازی و داوطلب انتخابات ریاست جمهوری، بیانیه‌ای را منتشر کرد.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تحول و عدالت

مردم سرافراز ایران اسلامی؛

امروز که به فضل الهی انقلاب اسلامی ایران با معماری خمینی کبیر و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب گام دوم خویش را آغاز کرده، نظام حکمرانی کشور در یک پیچ تاریخی و سرنوشت‌ساز به سر می‌برد و از این حیث انتخابات ریاست جمهوری 1400 به عنوان آخرین انتخابات قرن چهاردهم و طلوع قرن پانزدهم اهمیت شایانی دارد.

دولت در تاریخ سیاسی معاصر همواره نقطه‌ توازن و تعادل نظام حکمرانی کشورها بوده است. اما در عصر فضای مجازی (جهانی‌شدن، اطلاعاتی‌شدن، شبکه‌ای‌شدن، اجتماعی‌شدن و …) که از مهم‌ترین پیامدهای آن «دولت‌گریزی» و «ساختارشکنی» برشمرده می‌شود، این نقطه توازن و تعادل دستخوش تغییرات اساسی شده است. بنابراین اگر دولت جدید (1400) نتواند ضمن اتکا به مبانی و آرمانهای انقلاب اسلامی، نقش و کارویژه‌ خود را در این شرایط جدید در چارچوب یک نظریه جامع بازتعریف کند و مانند سنوات گذشته که با دولتهای بدون نظریه و برنامه جامع مواجه بوده‌ایم، به مسیر خود ادامه دهد، نظام حکمرانی با چالشهایی جدی مواجه و کشور در لبه پرتگاهی قرار خواهد گرفت که تبعات و پیامدهای سهمگینی را در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسلامی در پی دارد که «سرنوشتی جز عقب‌ماندگی و استعمار از جانب قدرت‌ها» نخواهد داشت. ابرچالشهای کشور و جزئیات مسائل آنها نظیر موارد زیر می تواند در تسریع وضعیت پیش‌گفته موثر باشد:

مواجهه نامناسب دولت با تحولات جهانی؛
فشار تحریمها و تعمیق مشکلات؛
بحران آب، گرد و غبار، آلودگی هوا و سایر بحران‌های زیست‌محیطی؛
بی‌عدالتی، فساد ساختاری، رکود اقتصادی، تورم و افزایش فقر و محرومیت، بحران اشتغال، رفاه نامناسب، آسیبهای فزاینده اجتماعی و فرهنگی، انسداد چرخش نخبگان و … و جلوه‌دادن آنها بنحوی که امیدی به حل آنها نباشد؛
افزایش حاشیه‌نشینی برآمده از مهاجرت روستا به شهر و از متن شهر به حاشیه (سقوط طبقه متوسط)؛
عدم انسجام دولت و حکومت؛
مداخله خارج از ضابطه نهادهای نظارتی در دولت؛

البته کشور برخوردار از فرصت‌های کم‌نظیری است که می‌تواند علاوه بر حل ابرچالش‌های پیش‌رو، باعث سربلندی و فتح قله‌های پیشرفت نیز شود. فرصت‌هایی مانند:

رهبری فرزانه و وحدت بخش؛
ملتی صبور و وفادار؛
جوانان تحصیلکرده و متخصص؛
منابع و ذخایر عظیم انرژی، معدنی و طبیعی؛
موقعیت کم‌نظیر جغرافیایی و ژئوپلیتیکی؛
اصالت تمدنی، هویتی و تنوع کم نظیر قومیتی؛
تنوع کم‌نظیر زیستی و اقلیمی؛
تغییر موازنه قدرت در مقیاس جهانی و منطقه‌ای و افزایش روزافزون قدرت ایران
….

لذا استقرار یک دولت قوی، تحول‎خواه و عدالت‌مدار که دارای نظریه‌ای جامع و منسجم و برنامه کامل و موثر برای استفاده از فرصت‌ها جهت حل مشکلات، که مورد حمایت وسیع ملت باشد، برای تحول اساسی و ارتقاء امید در آحاد جامعه و بخصوص جوانان ضرورتی حیاتی دارد.

بر این اساس اینجانب با توجه به سابقه بیش از 4 دهه فعالیت در سطوح مختلف کارشناسی و مدیریتی در عرصه‌های گوناگون، برخورداری از آگاهی نسبی از وضعیت جهان و ایران، بهره مندی از دانش فنی در سطح عالی و علوم انسانی، سابقه طولانی در سطوح مدیریت عالی حوزه فناوری کشور، تجارب طولانی در حوزه ارتباطات و فعالیتهای بین‌المللی و تعامل با شرکتهای بزرگ جهان (حدود 40 کشور)، تجربه مدیریت کلان اقتصادی از جمله در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجموعه‌های وابسته به آن، اشراف کامل بر قابلیتها و ظرفیتهای فضای مجازی، تجربه مدیریت اجتماعی و شناخت آسیبهای جامعه، آگاهی و ایمان به توانمندیها و ظرفیتهای کشور، تجربه اجرای پروژه‌ها در مناطق مختلف کشور و اشراف به مسائل استانها، تحقیق و تدریس در سطوح عالی دانشگاهی، اعلام آمادگی می‌کنم، آبرو و جان خود را برای خدمت به مردم و نظام اسلامی به میدان آورم. بطور جدی بر این باور و اعتقادم این دوره نیازمند حضور چهره‌های پرتجربه، توانمند و کارآمد – و نه لزوما تکراری- و بخصوص اطمینان‌بخش در سبد انتخاب مردم است و داوطلبان انتخابات باید برای حل مشکلات و دغدغه‌های مردم برنامه شفاف و فراتر از شعارهای کلی ارائه نمایند.

لذا اینجانب در مراحل بعدی فرآیند انتخابات، برنامه ها و راهکارهای مشخص دولت «تحول و عدالت» را که متناسب با یکصد و پنجاه مشکل و صورت مساله شناسایی شده در کشور تبیین و تدوین شده است ارایه و در معرض قضاوت عموم ملت شریف و عزیز ایران قرار خواهم داد.

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار تریبون بیمه رازی زمزم بیمه رازی زمزم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن