اجتماعی

اصلاح ساختار در شهرداری زیر ذره‌بین شورا/ انقباض منابع مالی در شهر به دلیل کرونا

يکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۰:۳۳ اصلاح ساختار در شهرداری زیر ذره‌بین شورا/ انقباض منابع مالی در شهر به دلیل کرونا

رئیس شورای شهر تهران گفت: قسمتی از جلسه هم‌‌اندیشی امروز اعضای شورای شهر درباره اصلاح ساختار در شهرداری بود .

اصلاح ساختار در شهرداری زیر ذره‌بین شورا/ انقباض منابع مالی در شهر به دلیل کرونا

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر اظهار داشت: صیانت از سرمایه شهر و توقف واگذاری شهر به اشخاص حقیقی و حقوقی بدون مصوبه شورا متوقف کردن شهرفروشی و صیانت از فضاهای شهری و باغات بخشی از کارنامه شورای پنجم بوده است.

وی افزود: شرایط سخت اقتصادی کشور و تورم رکودی توأم با تحریم‌های بی‌سابقه در تاریخ سبب منقبض شدن منابع مالی در شهر و کسری بودجه شد و شرایط دشواری را برای پیشبرد مقاصد مدیریتی ایجاد کرد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: بیش از 230 جلسه جهت رسیدگی به طرح‌های و لوایح وصولی از ابتدای شورای پنجم برگزار شده و اعضای شورا نیز بیش از 630 تذکر در حوزه‌هایی نظیر شفافیت اعلام کرده‌اند.

هاشمی گفت: شورای پنجم 187 مصوبه عمومی، 282 مصوبه باغات، 35 مصوبه نامگذاری داشته است و 119 شخصیت حقوقی نمایندگان شورا را با رأی صحن علنی معرفی کرده است.

وی به پاندومی کرونا اشاره کرد و گفت:‌در حالی که بسیاری از نهادها و ادارات در انی مدت تعطیل یا نیمه‌ تعطیل بوده‌اند شورا به صورت منظم تشکیل جلسه داد و تطبیق شرایط شهرداری با پیامدهای ناشی از کرونا به تصویب رسید.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در حاشیه صحن امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: برگزاری جلسه هم‌اندیشی امروز درباره اصلاح ساختار شهرداری بود و لایحه‌ای شهرداری در این زمینه به شورا ارسال کرد و ما آن را جهت بررسی به کمیسیون‌های مورد نظر ارجاع دادیم.

هاشمی بیان داشت: لایحه اصلاح ساختار موضوع اصلی مورد بحث در جلسه هم‌اندیشی امروز بود و سایر مباحث را اجازه دهید در صحن شورا اعلام کنیم تا سورپرایز انجام گیرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن