اقتصادی

افتتاح 3 سامانه رینگ آبرسانی پایتخت/ 7هزار لیتر آب در هر ثانیه منتقل می‌شود

پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ – ۱۰:۴۱ افتتاح 3 سامانه رینگ آبرسانی پایتخت/ 7هزار لیتر آب در هر ثانیه منتقل می‌شود

افتتاح 3 سامانه رینگ آبرسانی شهر تهران در قالب بیست و ششمین پویش هر هفته الف ب ایران، زمینه انتقال آب 7 هزار لیتر در هر ثانیه را مهیا می‌سازد.

افتتاح 3 سامانه رینگ آبرسانی پایتخت/ 7هزار لیتر آب در هر ثانیه منتقل می‌شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، صبح امروز پنجشنبه مورخ 8 آبان ماه سال 99، مراسم افتتاح 3 سامانه رینگ آب‌رسانی پایتخت با اعتباری معادل 4 هزار و 950 میلیارد ریال در قالب بیست و ششمین هفته از پویش هر هفته الف ب ایران برگزار می‌گردد.

به استناد جزئیات مطرح شده از این پروژه، رینگ آب‌رسانی شهر تهران با هدف تعادل‌بخشی کمی و کیفی و ایجاد امنیت آبی در چارچوب اصول پدافند غیرعامل در مناطق مختلف شهر و استان تهران در دست اجرا است.

*سامانه رینگ آبرسانی در شرق و غرب پایتخت افتتاح می‌شود

با بهره‌برداری از سامانه غرب و شرق رینگ آب‌رسانی شهر تهران اهالی غرب تهران از طریق آب تصفیه‌شده سد امیرکبیر در تصفیه‌خانه ششم تهران و اهالی شرق تهران از طریق آب تصفیه‌شده سد لار در تصفیه‌خانه‌های چهارم و پنجم تهران به آب سالم و پایدار دسترسی خواهند داشت.

همچنین، توجه به محدودیت‌های تامین آب در محدوده شهر جدید پرند و نیاز به رفع کمبود و ارتقاء کیفیت آب شرب در محدوده جنوب و جنوب‌غربی استان تهران، تامین و انتقال آب از سامانه آب‌رسانی شهر تهران به طول 12 کیلومتر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

*رینگ آبرسانی تهران زمینه انتقال آب 7 هزار لیتر در هر ثانیه را مهیا می‌سازد

گفتنی است، پس از افتاح پروژه سامانه آب‌رسانی به شرق و شمال‌شرقی تهران آب از مخزن 73 در یافت‌آباد و از طریق مخزن رضی‌آباد به جنوب و جنوب‌غربی شهر و استان تهران منتقل می‌شود و هدف از اجرای آن انتقال 3000 لیتر بر ثانیه آب تصفیه‌شده از محل تصفیه‌خانه پنجم تهران به نواحی شمال‌شرق و شرق تهران و انتقال 4000 لیتر بر ثانیه آب خام از محل سد لار به تصفیه‌خانه سوم و چهارم در شرایط اضطراری است.

لازم به تاکید است، اجرای این طرح مذکور مزایایی نظیر ارتباط تصفیه‌خانه‌های هفتگانه آب تهران، کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی و تعدیل فرونشست زمین در تهران، توزیع عادلانه منابع آب سطحی، از مدار خارج‌شدن ایستگاه‌های پمپاژ آب و کاهش مصرف انرژی در شبکه توزیع آب را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن