اجتماعی

افزایش حقوق گروه‌های پرستاری

سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۳:۴۶ افزایش حقوق گروه‌های پرستاری

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت از افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل هشتم آیین نامه اداری استخدامی کارکنان غیر هیات علمی جهت تمامی کارکنان دولتی گروه پرستاری اعم از پرستاری، اتاق عمل، هوشبری، بهیار و کمک بهیار که حکم یا قرارداد مستقیم با مراکز تابعه وزارت بهداشت دارند، خبر داد.

افزایش حقوق گروه‌های پرستاری

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت از افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل هشتم آیین نامه اداری استخدامی کارکنان غیر هیات علمی جهت کلیه کارکنان دولتی گروه پرستاری اعم از پرستاری، اتاق عمل، هوشبری، بهیار و کمک بهیار که حکم یا قرارداد مستقیم با مراکز تابعه وزارت بهداشت دارند، خبر داد.

تقوی نژاد در گزارشی به وزیر بهداشت در تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه پرستاری افزود: این افزایش حقوق به کلیه کارکنان دولتی گروه پرستاری اعم از رسمی، پیمانی، طرحی، ضریب کا، پزشک خانواده و بیمه روستایی و همچنین نیروهای قراردادی کار معین تعلق گرفته و میانگین ۱۲میلیون ریال به حقوق کارکنان اضافه شده است.
وی همچنین در خصوص افزایش حقوق و مزایای گروه پرستاری شرکتی (بخش خصوصی) شاغل در مجموعه وزارت بهداشت نیز گفت: جلسات کارشناسی انجام و گزارش و راهکارهای پیشنهادی آن ارائه شده که اقدامات لازم با توجه به رهنمودهای وزیر بهداشت در جلسه کارشناسی در حال انجام است. از جمله انعقاد قرارداد کلیه موسسات وابسته با شرکت کارآفرین و تدوین دستورالعمل واحد برای اجرا در مجموعه وزارت بهداشت که متوسط ۹میلیون ریال به حقوق و مزایای مشمولین اضافه می شود.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت همچنین به صدور بخشنامه شماره ۱۰۶۸۳/۲۰۹/در مورخ 1398/12/24 به موسسات تابعه وزارت بهداشت مبنی بر امکان ذخیره مرخصی استحقاقی استفاده نشده کارکنان مذکور درگیر در بحث مواجهه با ویروس کرونا که بر اساس نیاز و ابلاغ موسسه از مرخصی خود استفاده ننموده اند، اشاره کرد و گفت : این بخشنامه در حال اجراست.
تقوی نژاد همچنین از صدور بخشنامه به دانشگاهها مبنی بر جداسازی پرداخت اضافه کار کارکنان گروه پرستاری شاغل در بیمارستانها از کارانه و پرداخت کارانه بر اساس ۹۰ درصد از ۲۷.۵ درصد جزء حرفه ای بیمارستان به کارکنان مذکور و تسریع در پرداخت معوقات اضافه کار خبر داد و گفت: با توجه به تاکید مجدد وزیر بهداشت، مکاتبه لازم انجام می شود و با توجه به مذاکرات به عمل آمده با همکاران معاونت درمان وزارت بهداشت، سیستم قاصدک مبنی بر جداسازی اضافه کار از کارانه بسترسازی شده و دانشگاهها موظف به رعایت آن از تاریخ 98/12/1هستند.
وی افزود: دانشگاههایی که معوقات کارانه را پرداخت نموده و به تاریخ مذکور رسیده اند، پرداختهای خود را بر اساس مفاد این بخشنامه انجام می دهند اما دانشگاههای علوم پزشکی که دارای معوقات کارانه و اضافه کار هستند، پس از پرداخت معوقات خود تا تاریخ، پرداخت و محاسباتشان الزاما طبق بخشنامه فوق خواهد بود.
تقوی نژاد در عین حال یاد آور شد: با تلاشهای صورت گرفته و وصول مطالبات از تامین اجتماعی، میانگین معوقات اضافه کار از ۵ ماه به ۳ ماه و کارانه از ۱۸ ماه به ۱۰ ماه کاهش یافته است و در صورتیکه مطالبات بیمه سلامت نیز وصول شود، پیش بینی می شود معوقات کارانه به ۵ ماه کاهش یابد.
وی همچنین از تدوین، تصویب و اجرای دستورالعمل اعمال مدرک تحصیلی و تغییر عنوان کارکنان قراردادی کار معین از سال ۱۳۹۸، از جمله قراردادیهای گروه پرستاری خبر داد.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی در ادامه گفت: مکاتبه و رایزنی جهت تامین اعتبار و اخذ مجوز برقراری فوق العاده ویژه به کارکنان درگیر دربحث مقابله با کرونا با تاکید بر گروه پرستاری و همچنین ارائه پیشنهادات و بسته های حمایتی در خصوص جبران خدمات و پیش بینی در قوانین و مقررات جهت گروه پرستاری و کارکنان درگیر در مقابله با کرونا به رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور منعکس شده است که در این راستا مبلغ پنج هزار میلیارد ریال به دانشگاههای علوم پزشکی تخصیص داده شده و به ذینفعان پرداخت صورت گرفته است.
تقوی نژاد همچنین به مکاتبه با سازمان اداری و استخدامی کشور و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا جهت اخذ مجوزهای لازم در خصوص اعطای امتیازات ویژه در آزمونهای استخدامی به گروه پرستاری و درمانی درگیر در مبارزه با کرونا اشاره کرد.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی در ادامه با بیان این که مجوزهای استخدامی بر اساس نیازسنجی نیروی انسانی، توسعه بیمارستانها و بخشهای بیمارستانی اخذ و توزیع می شود، گفت: در سال ۱۳۹۸ تعداد ۴۷۱۳ نفر در مشاغل پرستاری و تعداد ۸۵۸ نفر ماما برای بکارگیری در بیمارستان های جدید و توسعه یافته و اتاق های زایمان(LDR) به صورت پیمانی استخدام شدند. مجوز استخدام ۳۰۰۰ نفر به صورت پیمانی نیز از سازمان اداری و استخدامی کشور دریافت شده است که ۲۵۰۰ نفر این مجوز به گروه پرستاری و ۵۰۰ نفر سایر مشاغل اختصاص داشته و در حال رایزنی برای تامین اعتبار با سازمان برنامه و بودجه کشور هستیم.

تقوی نژاد در پایان افزود: در حال پیگیری دریافت مجوز برای برگزاری آزمون استخدام ۲۲۸۴ نفر نیروی قراردادی هستیم که بخش اعظم آن گروه پرستاری و مامایی است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا بنر k م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن