اقتصادی

افزایش ذخایر محصولات اساسی در دستور کار روسیه/آمریکا به قدرت کشاورزی روسیه اعتراف کرد

پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ – ۲۱:۵۶ افزایش ذخایر محصولات اساسی در دستور کار روسیه/آمریکا به قدرت کشاورزی روسیه اعتراف کرد

وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد: روسیه در فصل بعدی 85 میلیون تن گندم تولید می کند که بهترین فصل برداشت پس از دوران اتحاد جماهیر شوروی خواهد شد.

افزایش ذخایر محصولات اساسی در دستور کار روسیه/آمریکا به قدرت کشاورزی روسیه اعتراف کرد

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، به نقل از راشاتودی، وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد: پیش بینی می شود روسیه در فصل بعدی 85 میلیون تن گندم تولید کند که می تواند بهترین فصل برداشت پس از دوران اتحاد جماهیر شوروی باشد.

کشاورزان روسیه در سال 2017 با تولید 86 میلیون تن گندم رکورد جدیدی را ثبت کردند و کل تولید غلات این کشور به بیش از 135.5 میلیون تن رسید.

بر اساس آمارهای دولتی فدرال روسیه؛ سال گذشته 85.9 میلیون تن گندم و 133.456 میلیون تن غلات توسط کشاورزان روسیه برداشت شد.

گرچه آمار فدرال روسیه با آمار وزارت کشاورزی آمریکا اندکی تفاوت دارد اما در اقدام مهم کشاورزان روسیه در تولید محصول استراتژیک مانند گندم و غلات تاثیری ندارد.

تحلیلگران آمریکا گفته اند که ذخایر گندم روسیه تا پایان ژوئن 2022 به رقم 15.082 میلیون تن می رسد که این رقم امسال 12.082 میلیون تن بود.

مقامات وزارت کشاورزی آمریکا گفته اند، از آنجایی که مقامات روسی برنامه افزایش ذخایر محصولات اساسی در دستور کار دارند میزان ذخایر بیشتر هم خواهد شد زیرا روسیه عوارض صادرات خود را به رغم افزایش تولید، بیشتر کرده است تا صادرات کمتر شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار تریبون بیمه رازی زمزم بیمه رازی زمزم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن