سیاسی

افزایش 37 درصدی منابع اعتباری رفاه در لایحه بودجه 1400

سه‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ – ۰۵:۱۳ افزایش 37 درصدی منابع اعتباری رفاه در لایحه بودجه 1400

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از افزایش 37 درصدی منابع اعتباری در حوزه رفاه در لایحه بودجه 1400 خبر داد.

افزایش 37 درصدی منابع اعتباری رفاه در لایحه بودجه 1400

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی امروز (دوشنبه 24 آذر ماه 99) بعد از حضور در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلویزیونی اظهار داشت: ما در نقطه کانونی هر ساله به منظور تصویب بودجه قرار داریم و بر همین اساس دولت لایحه را تقدیم مجلس کرده و تعامل سازنده‌ای بین نمایندگان و دولت برای تصویب این بودجه وجود دارد که می‌تواند منجر به حل مشکلات کشور در سال 1400 شود.

وی افزود: ما در نشست هفته‌های گذشته شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا با رهبر معظم انقلاب دو موضوع که ارتباط مستقیم با کمیسیون اجتماعی مجلس و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشت را شنیدیم که یکی از آن دو موضوع ضرورت ایجاد تمرکز بر نظام تأمین اجتماعی کشور و فراگیر شدن فعالیت‌های مربوط به این نظام بود و دیگری تقویت و تاسیس پایگاه اطلاعات ملی ایرانیان بود که البته پیش از این در باره آن و ضرورت آن رهبر معظم انقلاب فرموده بودند و مجددا در ان نشست تأکید کردند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یک نشست هم اندیشی به ابتکار رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اعضای هیأت رئیسه و نمایندگان عضو این کمیسیون برگزار شد که در این سه حوزه مهم با یکدیگر گفت‌وگو کردیم.

شریعتمداری تصریح کرد: بدون تردید تعامل هرچه بیشتر با نمایندگان مجلس برای حل مشکلات منطقه‌ای و ملی می‌تواند مردم کشورمان را در شرایط مطلوب‌تر زندگی قرار دهد، این در حالی است که این کمیسیون یکی از کمیسیون‌های مهم و حساس مجلس است.

وی افزود: در مفهوم عام کلمه یارانه‌ها در بودجه سال جاری حدود 2116 میلیارد تومان منابع پیش بینی شده است که البته بخش قابل توجهی از آن به کمک صندوق‌های بازنشستگی کشور بازمی‌گردد تا بتوانند طرح همسان‌سازی و متناسبی‌سازی حقوق و دستمزد که در سال جاری با کمک دولت به اجرا درآمده است، در سال 1400 ادامه پیدا کند و با رفع نواقص آن در تأمین نیازهای جامعه بازنشستگان کشور قدم موثری را بردارند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: با افزایش حدود 37 درصدی منابع اعتباری در حوزه رفاه برای مددجویان و کلیه کسانی که از خدمات دولت در حوزه معلولان و آسیب‌های اجتماعی برخوردار می‌شوند، در لایحه 1400 شاهد هستیم و امیدواریم که با عنایت نمایندگان این موضوع به تصویب مجلس برسد و بتوانیم خدمات بهتری را به این قشر تقدیم کنیم. هر چند که نیازهای جامعه معلولان کشور با توجه به قانون مترقی حمایت از افراد دارای معلولیت و همچنین نیازهای جامعه مذکور و به ویژه معلولان تحت پوشش بهزیستی بالاتر از توان ماست، اما متأسفانه مقدورات کشور بیشتر از این اجازه نمی‌دهد، ولی تلاش آن است که با بالا بردن حداکثر توان دولت و مجلس بتوانیم این اهداف را بیش از آنچه که در لایحه بودجه 1400 است محقق کنیم.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن