اقتصادی

افزایش 40 درصدی مصرف آب در برخی کلان‌شهرها/مدیریت تقاضا در دستور کار

جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ – ۰۰:۵۲ افزایش 40 درصدی مصرف آب در برخی کلان‌شهرها/مدیریت تقاضا در دستور کار

وزیر نیرو، گفت: مصرف آب در سال جاری با رشد جدی مواجه شده است، به طوریکه در برخی از کلانشهرها تا 40 درصد شاهد افزایش مصرف آب شرب بوده‌ایم.

افزایش 40 درصدی مصرف آب در برخی کلان‌شهرها/مدیریت تقاضا در دستور کار

رضا اردکانیان، وزیر نیرو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ضمن اشاره به شکسته شدن رکورد مصرف آب در کلان‌شهر تهران، گفت: مصرف آب در سال جاری با رشد جدی مواجه شده است، به طوری که در برخی از کلان‌شهرها شاهد افزایش تا 40 درصد مصرف آب شرب بوده‌ایم.

وزیر نیرو، در تشریح دلایل افزایش مصرف بی‌سابقه آب در کشور، اظهار داشت: یکی از دلایل اصلی مصرف آب در کشور، شیوع ویروس کووید-19 و بیماری کرونا به حساب می‌آید و توجه به نکات بهداشتی منجر به افزایش چشمگیر مصرف آب شده است.

وی با اشاره به مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا، افزود: وزارت نیرو تمام تلاش خود را به کار برد تا در شرایط سخن موجود و دست و پنجه نرم کردن مردم با ویروس کرونا، تامین آب بدون هیچ گونه قطعی از سر گرفته شود.

*پیاده سازی سیاست مدیریت تقاضا در بخش آب

اردکانیان، در بیان لزوم استفاده از رویکرد مدیریت تقاضا در حوزه آب، تصریح کرد: اهمیت استفاده از سیاست مدیریت مصرف و تقاضا در حوزه آب بیشتر از بخش برق نباشد، قطعا کمتر نیست و وزارت نیرو برای تبیین سیاست‌های مدیریت تقاضا در این حوزه اهتمام کافی را دارد.

عضو کابینه دولت دوازدهم، با اشاره به موفقیت‌های حاصل شده در ارتباط با پیاده‌سازی سیاست مدیریت تقاضا در حوزه برق، گفت: وزارت نیرو برنامه‌ریزی برای پیاده‌سازی سیاست مدیریت تقاضا در بخش آب را در دستور کار خود دارد و در مدت باقی‌مانده این امر میسر خواهد شد.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن