اقتصادی

امکان ثبت نام غیر حضوری سهامداران عدالت در سجام/سهامداران عدالت استان البرز از تهران تفکیک می‌شوند

دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ – ۱۸:۵۰ امکان ثبت نام غیر حضوری سهامداران عدالت در سجام/سهامداران عدالت استان البرز از تهران تفکیک می‌شوند

ببب

امکان ثبت نام غیر حضوری سهامداران عدالت در سجام/سهامداران عدالت استان البرز از تهران تفکیک می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس ، تعداد 85 هزار و 902 نفر از مخاطبان فارس من با ثبت موضوع «عدم واریز سود مجامع بورس توسط سامانه سجام» و تعداد 2376 نفز با ثبت «تصویب قانونی جهت واریز سود مجامع از طریق سجام» و نیز 531 نفر با ثبت موضوع «مطالبه سود مجامع شرکت‌های از طریق سامانه سجام» خواستار پاسخگویی مسئولان شدند.

در این زمینه معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران اعلام کرد: امکان ثبت نام سهامداران عدالت در سامانه سجام بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت فراهم شده است.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران ضمن تشریح دلایل لزوم ثبت نام «سجام» سهاداران سهام عدالت، از امکان ثبت نام سجام سهامداران سهام عدالت بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت خبر داد.

واقف بهروزی در یک گفتگوی تلویزیونی با شبکه خبر سیما اظهار داشت: وجود گروه‌های مختلف در ترکیب جمعیت ۴۹ میلیون نفری سهامداران سهام عدالت اعم از روستائیان، عشایر، بازنشستگان و کارگران فصلی، با الزام در مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و احراز هویت با مشکل مواجه بودند اما اکنون شرایطی ایجاد شده که با در اختیار داشتن دسترسی به تلفن همراه هوشمند، بدون مراجعه به این دفاتر، ثبت‌نام در «سجام» امکان­پذیر است.

مزایای ثبت‌نام در «سجام»

وی افزود،: هزینه ثبت‌نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» که جهت فراهم آوردن مقدمات کار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اخذ می شود صرفا ۱۰ هزار تومان می باشد.

بهروزی تصریح کرد: در فراخوان صورت گرفته در اوایل سال جاری برای انتخاب روش مدیریت سهام عدالت توسط سهامداران، ۳۹ درصد از سهامداران روش مستقیم و ۶۱ درصد یعنی بیش از ۳۰ میلیون نفر، روش غیر مستقیم یا روش پیش‌فرض که در سامانه تعریف شده بود را جهت مدیریت سهام خود انتخاب نموده‌اند.

معاون اقتصادی اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان تهران تاکید کرد: سهامداران سهام عدالت که روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیدند جهت بهره مندی از مزایای این سهام از جمله دریافت سود سهام، شرکت در انتخابات و مجامع عمومی، اعمال رای در انتخاب هیأت‌ مدیره می بایست ضمن ثبت‌نام در سامانه «سجام» فرآیند احراز هویت خود را تکمیل نمایند.

مهلت ثبت نام سهامداران سهام عدالت

بهروزی در مورد مهلت ثبت نام سهامداران سهام عدالت نیز گفت: با توجه به محدودیت زمانی تعیین شده در بورسی شدن شرکت های سرمایه گذاری استانی تا دهه مبارک فجر سال جاری، لازم است سهامداران طی روزهای آتی جهت ثبت‌نام در سامانه مذکور اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینکه شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران، بزرگترین شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در کشور می باشد، اظهار داشت: از مجموع ۴۹ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت در کل کشور، حدود ۱۲ درصد با قریب به 6 میلیون نفر مربوط به استان تهران بوده که حدود 750 هزار سهامدار استان البرز نیز در ترکیب آن هستند و در آینده نزدیک تفکیک خواهد شد؛ از این میزان حدود ۵۷ درصد یعنی بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از سهامداران، روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند که سهامدار شرکت سرمایه گذاری استان تهران هستند.

بهروزی افزود: با توجه به قانون تجارت و شرایط بورسی شدن شرکت‌ها، الزاما باید ۵۰ درصد سهامداران در مجمع حضور و اعمال رأی کنند و در صورتی که تا زمان مورد نظر، ثبت‌ نام سهامداران در سامانه «سجام» به حد نصاب نرسیده باشد، برگزاری مجمع با مشکل مواجه شده و به تجدید جلسه مجمع خواهد انجامید.

معاون اقتصادی اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان تهران تاکید کرد: افراد صاحب صلاحیت فنی و حرفه‌ای که دانش لازم را داشته باشند و بتوانند امتیاز دستورالعمل تایید صلاحیت حرفه‌ای مدیران نهادهای مالی را کسب نمایند، می‌توانند در انتخابات هیأت‌ مدیره کاندیدا شده و خود را در معرض رأی سهامداران قرار دهند.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن