سیاسی

امیری: لایحه منع خشونت علیه زنان ضمانت اجرایی خوبی دارد

چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ – ۱۲:۰۶ امیری: لایحه منع خشونت علیه زنان ضمانت اجرایی خوبی دارد

معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره لایحه منع خشونت علیه زنان گفت: این لایحه کرامت خانم‌ها و نفی خشونت را در ابعاد مختلف مورد توجه قرار داده و ضمانت اجرایی خوبی دارد.

امیری: لایحه منع خشونت علیه زنان ضمانت اجرایی خوبی دارد

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از لوایح مهم دولت که با همکاری قوه قضاییه تهیه شده و در جلسات متعدد کمیسیون لوایح دولت با نمایندگان دستگاه های مختلف از جمله نماینده قوه قضاییه به سرانجام رسید و در دولت تصویب شد لایحه منع خشونت علیه زنان بود.

وی خاطر نشان کرد: این لایحه از جامعیت خوبی برخوردار است. قوانین متعددی در زمینه حمایت از کرامت خانم ها داشتیم اما جامع و کامل نبود و عمدتا ضمانت اجرایی کیفری داشت.

وی افزود: این لایحه که به تصویب دولت رسید در حال طی کردن فرآیند اجرایی در مجلس است. از هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خواهش می کنم این لایحه را در دستور کار قرار دهند.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: برای دستگاه ها و وزارتخانه‌های مختلف مانند فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش، کار و تامین اجتماعی تکالیفی در این لایحه تعریف شده است.

امیری تاکید کرد: این لایحه اولین لایحه ای است که کرامت خانم‌ها و نفی خشونت را در ابعاد مختلف مورد توجه قرار داده است.

امیری در رابطه با استیضاح دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی گفت: مجلس دو وظیفه تقنینی و سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص دارد و اینها موضوعات عجیب و غریبی نیست.

وی افزود: وزیر مورد سوال یا استیضاح فرایندی را از جهت قانون و آیین نامه داخلی مجلس باید طی کند؛ این مورد اشاره شده موضوع عجیبی نیست و امیدوار هستیم ابهامات نمایندگان مجلس رفع و رجوع شود.

وی خاطر نشان کرد: زمان و موضوع اعمال این حق مهم است. ما دوران پایانی دولت هستیم و دشمنان ما اقتصاد ما را هدف قرار دادند. امیدوارم نمایندگان محترم با توجه به جنگ تحمیلی اقتصادی از این موضوع هم عبور ‌کنند که صلاح مملکت رقم می‌خورد.

ادامه دارد…

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن