فرهنگ و هنر

انتشارات نیستان پویش «محرم به روایت کتاب» را کلید زد

انتشارات نیستان پویش «محرم به روایت کتاب» را کلید زد

انتشارات کتاب نیستان، پویش «محرم به روایت کتاب» را با همکاری کتاب پلاس از ابتدای محرم تا اربعین حسینی برگزار می‌کند.

به گزارش مشرق، انتشارات کتاب نیستان پویش «محرم به روایت کتاب» را با همکاری کتاب پلاس از ابتدای محرم تا اربعین حسینی برگزار می‌کند.

در این پویش مشارکت‌کنندگان به خواندن کتاب‌هایی با مضامین واقعه عاشورا ترغیب می‌شوند و آنها را به دیگران معرفی می‌کنند و یکدیگر را دعوت به نشر معارف عاشورا از طریق خواندن کتاب‌هایی می‌نمایند که مولفان آن بعضا سالیان سال روی کلمه به کلمه آن دقت نظر داشته و با عشق نوشته‌اند.

خواندن این کتاب‌ها در ساعاتی با آرامش، در روزی که صدای طبل‌ها و سنج‌ها فضا را پر کرده‌اند و مداحان کمتر درباره معارف عاشورا سخن می‌گویند تجربه‌ای بسیار زیباست.

کتاب نیستان بیان داشت که هدف ما ترویج ادبیات آئینی و نشر و ترویج آن به عنوان یک راهکار مناسب در شرایط کنونی جامعه برای حفظ شعایر اسلامی و نشر معارف اهل بیت (ع) و آشنایی نسل جوان از فلسفه قیام امام حسین (ع) و نتایج آن است.

همچنین در این پویش مولفان و نویسندگان نیستان نیز در باشگاه کتابخوانی خود مبادرت به معرفی این پویش می‌کنند که امیدواریم این پویش بتواند از یک سو سبب ترویج ادبیات آیینی در بین نسل جوان و از سوی دیگر به ترویج شعایر با حفظ سلامت جامعه منجر شود.

در این پویش قصد داریم که نذر کتاب عاشورایی را به عنوان یک سنت حسنه ترویج کنیم. افراد خیر می‌توانند خریداران کتاب‌های پویش را تشویق و کمک کنند که این امکان خوشبختانه از طریق اپلیکیشن کیپاد (کیف پول پاسارگاد) و بسترکتاب پلاس میسر شده است.

سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی نیز می‌توانند با راه‌اندازی باشگاه کتابخوانی مجازی سازمان خود، این پویش را برای کارکنان و مخاطبان خود راه اندازی کنند و افراد را تشویق به خواندن کتاب‌های با مضامین مرتبط با حماسه حسینی کنند.

در انتهای پویش مشارکت کنندگان ضمن برخورداری از اجر معنوی پویش از جوایز ارزنده آن نیز بهره‌مند می‌شوند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای مشارکت به سایت انتشارات نیستان مراجعه کنند.

  • شهر خبر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن