فرهنگ و هنر

انتشار چهار روایت از زندگی حضرت محمد(ص)

«آخر صف»؛ چهار روایت از زندگی حضرت محمد(ص)

محمود پوروهاب، نویسنده حوزه ادبیات کودک و نوجوان، تازه‌ترین اثر خود با عنوان «آخر صف» را از سوی نشر معارف منتشر کرد. این اثر برش‌هایی از زندگی حضرت محمد (ص) است.

به گزارش مشرق، «آخر صف» تازه‌ترین اثر محمود پوروهاب، نویسنده حوزه ادبیات کودک و نوجوان، است که از سوی نشر معاصر در دسترس علاقه‌مندان به ادبیات داستانی و ادبیات دینی قرار گرفته است.

کتاب حاضر شامل چهار روایت از چهار برهه زندگی رسول الله(ص) است که با نگاهی جدید و نو نگاشته شده و مخاطب آن نیز نوجوانان هستند. پوروهاب برای نگارش این اثر از منابع مختلف بهره برده است.

روایت اول کتاب به داستان شعب ابی طالب و قطع‌نامه تحریم مسلمانان توسط مشرکین اختصاص دارد. نویسنده در روایت دوم، داستان پیمان پیامبر(ص) با اهل یثرب برای پناه دادن به مسلمانان مکه را روایت می‌کند.

روایت سوم از این اثر نیز به داستان مهاجرت پیامبر(ص) از مکه به مدینه اختصاص دارد. نویسنده در روایت چهارم نیز داستان یکی از سران قریش به نام ابوجهل، را برای مخاطب خود نقل می‌کند.

نشر معارف کتاب «آخر صف» را در 64 صفحه و با قیمت 15 هزار تومان منتشر کرده است. علاقه‌مندان در فروشگاه‌های پاتوق کتاب و دیگر کتافروشی‌های سراسر ایران می‌توانند این اثر را تهیه کنند.

«تمثیلات» از دیگر آثار نشر معارف است که در روزهای اخیر منتشر شده است. این کتاب از آثار مرحوم آیت‌الله حائری شیرازی است که در چهار جلد به موضوعات مختلف اخلاقی و اعتقادی می‌پردازد. پرداختن و شرح موضوعات مختلف از طریق تمثیل از جمله نکات و ویژگی‌های این اثر است.

منبع: تسنیم

  • شهر خبر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن