سیاسی

انعقاد تفاهم نامه فراکسیون کارگری مجلس با وزارت کار/ خبر خوش وزیر برای کارت خرید کارگران

چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ – ۲۰:۵۳ انعقاد تفاهم نامه فراکسیون کارگری مجلس با وزارت کار/ خبر خوش وزیر برای کارت خرید کارگران

رئیس فراکسیون کارگری مجلس از تفاهم نامه فراکسیون کارگری مجلس با وزارت کار و خبر خوش وزیر کار برای کارت خرید کارگران خبر داد.

انعقاد تفاهم نامه فراکسیون کارگری مجلس با وزارت کار/ خبر خوش وزیر برای کارت خرید کارگران

علی بابایی کارنامی رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح نشست اخیر فراکسیون کارگری با وزارت کار اظهار داشت: جلسه هیأت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس با آقای شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار شد و این سومین جلسه‌ای بود که در مجلس با مجموعه این وزارتخانه و معاونان آنها برگزار شد.

وی افزود: جلسه مذکور نشست بسیار خوبی بود که طی آن اعضای فراکسیون کارگری به نمایندگی از همکاران ما در مجلس شورای اسلامی بابت اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از وزیر کار تشکر کردند که در این حوزه اتفاق خوبی رخ داد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس در همین رابطه اضافه کرد: همچنین در بحث افزایش وام قرض‌الحسنه‌ای که از محل ۳۲ هزار میلیارد تومان در این حوزه استفاده شد نیز اتفاق بسیار خوبی بود که در همین رابطه از وزیر کار تشکر کردیم.

بابایی ادامه داد: در این جلسه درخواست‌هایی را هم از وزیر کار داشتیم؛‌ به عنوان مثال افزایش اعتباری بیمه بیکاری کارگرانی که به خاطر کرونا بیکار می‌شوند.

وی تصریح کرد:‌ در این جلسه ضمن تشکر از ۲۵۰۰ میلیارد تومانی که تاکنون پرداخت شده اما درخواست شده در این زمینه اتفاقات بهتری بیفتد، در نتیجه‌ بحث‌‌‌های قانونی مختلف از جمله بیمه قالیبافان و کارگران ساختمانی مطرح شد که در نشست مذکور مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در بیان دیگر جزئیات نشست مذکور، عنوان کرد: نتیجه‌ای که در این جلسه به خصوص برای مسکن کارگران انجام شد این بود که از وزیر کار خواسته شد که حق مسکن کارگران که از سوی دولت مطرح شده هرچه سریع‌تر از ابتدای تیرماه اجرایی شود و وزیر هم این قول را به مجلس داد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: همچنین موضوع ۲۰۰ هزار مسکنی که در قالب تفاهم‌نامه و مسکن ملی قرار است اتفاق بیفتد نیز مورد بحث قرار گرفت؛ این موضوع خوبی است که در صورت تحقق حرکات جدیدتری در حوزه کارگری اتفاق خواهد افتاد.

وی برهمین اساس اضافه کرد: با دستور وزیر و درخواست و تفاهمی که با این وزارتخانه داشتیم مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای بین فراکسیون و وزارت کار منعقد شود تا از این طریق جلسه کارگروه مشترک به صورت ماهانه یا ۱۵ روز یکبار به صورت طرفینی برگزار شود و با توجه به بضاعتی که مجلس و دولت دارد محقق شود.

بابایی کارنامه همچنین عنوان کرد: تلاش داریم با طرح‌ها و لوایحی که به نوعی با هدف افزایش جلب و رضایت جامعه کارگری و حمایت از سازمان تأمین اجتماعی و منابع این سازمان و شرکت‌های اقماری و مجموعه‌هایی که مورد هدف جامعه کارگران هستند، در قالب لایحه و به ویژه در زمان تدوین بودجه ۱۴۰۰ به این قشر کمک شود، درخواست‌های وزیر هم این بوده که مجلس کمک کند و در اقداماتی که قرار است طرفین انجام دهند این مسئله گنجانده شود تا به عنوان شرح وظایف تفاهم‌نامه منعقده بتوانیم در سال بعد یا ابتدای دولت بعدی و طی ۴ سال آینده فضای بسیار خوبی در این حوزه ایجاد کنیم.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: البته با توجه به خبر خوبی که وزیر کار داد به دنبال این هستند که از طرف دولت کارت خرید جامعه کارگری را با استفاده از سازوکار جدیدی که در سازمان تأمین اجتماعی دارد، فراهم شود که در صورت تحقق ۴۵ میلیون تومان جامعه هدف کارگری با کف ۶ تا ۱۵ میلیونی بهره‌مند می‌شوند که طی سه سال می‌توانند به صورت اقساطی می‌توانند هم به رونق اقتصادی، رشد اقتصادی و هم مباحثی که امروز کارگران دنبال هستند کمک کرده و سبد درآمدی کارگران را پررنگ‌تر کرده و هزینه‌ها را کاهش دهیم.

بابایی کارنامی در خاتمه عنوان کرد که اینها مباحثی ایت که در بین کارگران به ویژه کارگران هفت تپه هم مطرح شده که خبر خوشی است؛‌ البته بخشی از مطالبه کارگران هفت تپه هم تاکنون پرداخت شده و مابقی آن هم به زودی پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن