اقتصادی

ایده اصلی طرح گشایش اقتصادی را وزارت نفت نداده/ صادرات بنزین به ونزوئلا را به رزم سیاسی تبدیل نکنید

دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۵:۴۷ ایده اصلی طرح گشایش اقتصادی را وزارت نفت نداده/ صادرات بنزین به ونزوئلا را به رزم سیاسی تبدیل نکنید

وزیر نفت گفت: ایده اصلی گشایش اقتصادی را وزارت نفت نداده است به ما چارچوبی دادند که به‌ صورت فنی این طرح را بررسی کنیم، هر وقت مصوبه‌ای ابلاغ شود وزارت نفت تنها مجری خواهد بود.

ایده اصلی طرح گشایش اقتصادی را وزارت نفت نداده/ صادرات بنزین به ونزوئلا را به رزم سیاسی تبدیل نکنید

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه مراسم امضای قراردادهای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با اشاره به ضرورت افزایش ضریب بازیافت میادین نفتی گفت: امروز برای صنعت ایران روز مهمی است قراردادهایی به ارزش ۱.۵ میلیون یورو در ۵ استان کشور امضا شده است و پیام امضای این قرارداد این است که صنعت نفت ایران متوقف شدنی نیست و تحریم و بانیان تحریم رفتنی هستند.

وی در ادامه افزود: امضای این قراردادها فرصت‌های زیادی برای اشتغال شرکت‌های ایرانی ایجاد می‌کند، همچنین چهار درصد از اعتبار این قراردادها صرف کارهای عام‌المنفعه می‌شود.

زنگنه اظهار داشت: ایده اصلی گشایش اقتصادی را وزارت نفت نداده است به ما چارچوبی دادند که به‌صورت فنی این طرح را بررسی کنیم، هر وقت مصوبه‌ای ابلاغ شود وزارت نفت تنها مجری خواهد بود.

وزیر نفت در واکنش به اقدامات برخی کشورها برای جلوگیری از صادرات محموله فرآورده نفتی ایران گفت: صادرات بنزین به ونزوئلا یک کار تجاری است آن را به رزم سیاسی تبدیل نکنید. محموله‌های اخیر به‌صورت فوب به ونزوئلا فروخته و تحویل شده بود و پول آن تسویه شده است.

وی درباره آخرین وضعیت سهمیه‌بندی بنزین خاطرنشان کرد: هنوز طرحی درباره تغییر سهیه‌بندی بنزین ارائه نشده است.

زنگنه در پاسخ به سوال دیگری درباره سبد سوخت کشور گفت: براساس برنامه‌ای که به عنوان سند مصرف سوخت آینده کشور تا افق ۱۴۲۰ ارائه داده‌ایم، فعلاً سوخت اول کشور باید سی‌ان‌جی (گاز طبیعی فشرده) باشد نه ال‌پی‌جی (گاز مایع). در حوزه سی‌ان‌جی هم تنها نکته بحث مخزن است. مخزن به تعداد کافی در دسترس نیست و تولیدکنندگان برای واردات مواد اولیه برای ساخت مخازن سی ان جی با مشکل مواجه شده‌اند که اگر حل شود، کارها تسریع می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن