سیاسی

ایفای وظیفه نمایندگی ملت فقط انتقاد و اعلام مواضع از بلندگوی مجلس نیست

يکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ – ۱۵:۲۴ ایفای وظیفه نمایندگی ملت فقط انتقاد و اعلام مواضع از بلندگوی مجلس نیست

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: بیان اینکه از مشکلات خبر داریم کافی نیست؛ مردم چاره‌ اندیشی می خواهند و دولت باید به فکر راهکار برای حل مسائل باشد.

ایفای وظیفه نمایندگی ملت فقط انتقاد و اعلام مواضع از بلندگوی مجلس نیست

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب، با اشاره به بالا رفتن قیمت دلار و سکه، اظهار داشت: قیمت دلار و سکه به جایی رسیده است که دولت باید اقدام قاطعی داشته باشد و اگر مدیریت بانک مرکزی نمی‌تواند کاری انجام دهد، دولت چاره ای بیاندیشد.

وی یادآور شد: اگر در این بالا رفتن غیرطبیعی قیمت ارز و سکه دلایل و علل دیگری وجود دارد دولت مدعی تدبیر و کلید حل معضلات، اقدام لازم را به عمل آورد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین از نمایندگان مجلس خواست در این زمینه اقدام قاطعی را در پیش بگیرند و گفت: ایفای وظیفه نمایندگی ملت فقط انتقاد و اعلام مواضع از بلندگوی مجلس نیست.

بادامچیان ادامه داد: گرانی‌های روز افزون و عدم توانایی دولت در مهار قیمت‌ها و نظارت بر آنها، مردم را کلافه کرده است و بیان اینکه از مشکلات خبر داریم کافی نیست؛ مردم چاره‌ اندیشی می خواهند و دولت باید به فکر راهکار برای حل مسائل باشد.

وی با طرح این سوال که آیا برای تغییر ذهنیت‌های توهمی در دولت زمان لازم نرسیده است، گفت: دولت اصلاحات اعتدالی، تصور می‌کرد با مذاکره به معادله برد- برد می رسد و تصور داشت برجام مشکل گشای همه امور است و سایر تصورات از این دست و اکنون همه می دانند که آن سیاست‌ها و نگاه به بیرون باید تغییر کند و اتکا به نیروهای کارآمد و سیاست‌های متناسب با شرایط روز جایگزین شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار امیدواری کرد که دولت محترم این تحول مهم را پیگیری کند و افزود: دولت ناکارآمدی‌ها را با انتخاب مدیران کارآمد چاره کند و سیاست‌ها را تغییر دهد.

بادامچیان همچنین گفت: اگر می‌فرمایید که دچار جنگ اقتصادی هستید نیاز به نیروی فداکار و جهادگر دارید و اصلاح طلبی در دفاع مقدس و اقتصاد مقاومتی کارآمد نبوده و نیست.

وی تصریح کرد: حالا هم هنوز برای آنها انتخاب رئیس جمهور آینده آمریکا مطرح است؟ که مذاکره می‌کند؟ یا به برجام برمی گردد؟ در حالی که تجربه برجام و مذاکره برای دولت به اندازه کافی کفایت می کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو، بیان کرد: اولین مناظره ترامپ و بایدن سقوط مهلک آمریکا را آشکار کرد.

بادامچیان افزود: اخلاق، ادب، شیوه مناظره نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا و حفظ آبروی یک کشور و ملت در صحنه جهانی، همه در زیر پای جنگ قدرت و عصبانیت حاکی از بن بست، لگدمال شد و این مناظره نمادی از واقعیت آمریکای فعلی است.

وی ادامه داد: بایدن و ترامپ از راهکارهای پیشرفت و رفاه مردم سخنی نگفتند و برعکس هر کدام کوشید دیگری را بی آبرو کند؛ ترامپ، بایدن را عروسکی بی اراده نامید و بایدن هم ترامپ را سگ دست آموز رئیس‌جمهور روسیه خواند و کار به فحش انجامید که خفه شو دلقک.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: این همان حقیقت جامعه فعلی آمریکاست که مردم آمریکا را به تظاهرات خیابانی و طرد دولتمردان فعلی رسانده است.

بادامچیان ادامه داد: امید است این واقعیت آمریکا و غرب استعماری باعث اصلاح ذهنیت غرب زده ها و غرب‌گراها شود؛ به ویژه اصلاح‌طلبانی که در این بیش از چهار دهه برای حل تحریم و مشکلات، به آمریکا و مذاکره و برخی هم به سازش نگاه می‌کردند.

وی خطاب به اصلاح‌طلبان گفت: شما نمی‌توانید خود را از اینکه عامل بیشتر مشکلات و نارضایتی های مردم از دولت اصلاح طلب و سایر مسئولیت‌های در اختیار اصلاحات هستید، تبرئه کنید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی متذکر شد: صادقانه با مردم سخن بگویید و عذرخواهی کنید و اگر می‌توانید اعلام کنید که نگاه به غرب را تبدیل به نگاه به ملت و حمایت‌های داخلی خواهید کرد. شاید مردم شما را ببخشند و خیر شما در این مسیر است.

بادامچیان همچنین درباره درگیری ارمنستان و آذربایجان گفت: دو کشور توجه کنند که راه حل مسائل منطقه مذاکرات و یاری گرفتن از کشورهایی است که خواسته اصلی آنها آرامش و امنیت منطقه است.

وی به اتخاذ مواضع هوشمندانه و صحیح دولت ایران در این زمینه اشاره کرد و افزود: قطعا جنگ موجب غلبه یکی از دو طرف نخواهد شد و جز کشته و زخمی و ویرانی نتیجه ای نخواهد داشت.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان از مردم خواست به احترام همه زحمتکشان و دلسوزان بهداشتی در مبارزه با کرونا، هرچه می توانند نسبت به رعایت اصول بهداشتی مراقبت بیشتری داشته باشند.

بادامچیان همچنین از مسئولان موتلفه اسلامی در سراسر کشور خواست که در این زمینه اقدامات لازم را داشته باشند.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن