سیاسی

برجام از نظر قواعد بین‌الملل فاقد اعتبار است

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ – ۲۲:۴۴ برجام از نظر قواعد بین‌الملل فاقد اعتبار است

یک نویسنده و پژوهشگر با بیان اینکه برجام حاصل فعالیت شبکه نفوذ در داخل کشور است، گفت: کسانی برجام را به کشور تحمیل کردند که به آمریکا و انگلیس وصل بودند.

برجام از نظر قواعد بین‌الملل فاقد اعتبار است

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، کامران غضنفری نویسنده و پژوهشگر در همایش مردمی-دانشجویی بررسی «اقدام متقابل ایران در قبال مکانیسم ماشه» گفت: از همان ابتدا گفتم برجام بی اعتبار است و مشروعیت ندارد و دلایل آن‌را هم گفتم؛ مانند مغایرت صریح و آشکار برجام با قانون اساسی؛ عبور از خطوط قرمز، خلاف شرع بودن برجام و…

وی افزود: برجام از ابتدا تا انتها دشمن را بر ما مسلط کرده که این خلاف شرع است. برجام مصوبات مجلس را هم نقض کرده بود و بر اساس کنوانسیون وین از همان ابتدا فاقد اعتبار بود و از آنجایی که در طول مذاکرات هسته ای مقامات آمریکایی به کرات جمهوری اسلامی را تهدید کردند برای همین به لحاظ قواعد بین الملل فاقد اعتبار است.

غضنفری اضافه کرد: برجام حاصل فعالیت شبکه نفوذ در داخل کشور است؛ توافقی که جز خسارت برای جمهوری اسلامی چیزی نداشته است. رهبر معظم انقلاب هم از برجام به عنوان خسارت محض یاد می‌کنند.

این نویسنده و پژوهشگر تصریح کرد: برجام هیچ تحریمی را که لغو نکرد و کاری نکرد جز اینکه دلار را از ۳ هزار تومان به ۲۷ هزار تومان؛ سکه طلا را از نزدیک یک میلیون تومان به ۱۴ میلیون تومان و پراید ۷ میلیونی را به ۱۰۰ میلیون تومان رساند.

نویسنده کتاب پرونده هسته‌ای ابعاد پیدا و پنهان گفت: به دروغ می‌گویند برجام تصمیم نظام بوده در صورتی که رهبر انقلاب از همان ابتدا مخالفت خود را با مذاکرات اعلام کردند. برجام را امثال دری اصفهانی‌ها که جاسوس بودند به کشور تحمیل کردند؛ دری اصفهانی را چه کسی به تیم مذاکره هسته ای معرفی کرد؛ دستگاه های اطلاعاتی باید ببیند اینها به کجا وصل هستند. کسانی برجام را به کشور تحمیل کردند که به آمریکا و انگلیس وصل بودند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن