اجتماعی

برخورد سریع و قاطع با مجرمان در دستور کارمأموران کلانتری ها

يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۰:۴۷ برخورد سریع و قاطع با مجرمان در دستور کارمأموران کلانتری ها

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: رفتار مأموران در کلانتری و پاسگاه ها به گونه ای باشد که موجب رضایت مردم شود، ضمن اینکه برخورد با مجرمان باید سریع، قاطع و به هنگام باشد.

برخورد سریع و قاطع با مجرمان در دستور کارمأموران کلانتری ها

به گزارش خبرگزاری فارس سردار "مهدی معصوم بیگی" در دومین دوره نشست آموزشی استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان کلانتری و پاسگاه ها به صورت ویدئو کنفرانسی، اظهار داشت: برابر آمارها و بررسی های به عمل آمده در کلانتری ها و پاسگاه ها، بیش از نیمی از رضایتمندی مردم به رفتار ماموران مرتبط است لذا این حوزه از نظر ما قابل برنامه ریزی و بهبود است.

وی افزود: برای ارتقاء کیفی رفتار ماموران برنامه های پلیس پیشگیری بر دو موضوع "نظارت" و "آموزش" تمرکز داده شده است، بنابراین برنامه های تدوین شده هم در حوزه آموزش به منظور ارتقاء مهارت کارکنان و هم در حوزه نظارت در راستای پایش عملکرد واحدهای انتظامی به طور موثر اجراخواهد شد.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه افزایش مهارت های "کلامی" و "ارتباطی" که توام است با "رفتار مودبانه و حرفه ای" در برنامه های آموزشی این پلیس قرار گرفته است تصریح کرد: پلیس نظام اسلامی باید متخلق به آداب و رفتار صحیح و قانونمند باشد، "مودب بودن"، "قانونمند بودن" و "مقتدر بودن" سه ویژگی ماموران در مواجهه با مردم و انجام ماموریت است، بنابراین پلیس حرفه ای باید دارای اوصاف مذکور باشد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: مردم از پلیس رفتار استاندارد مبتنی بر اخلاق حرفه ای می خواهند، رفتاری که متناسب اجرای ماموریت باشد و رضایتمندی مردم را افزایش دهد.

وی افزود: این مهم است که رفتار همکاران در کلانتری و پاسگاه ها به گونه ای باشد که موجب رضایت مردم شود، ضمن اینکه برخورد با مجرمان باید سریع، قاطع و به هنگام باشد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه عمده ماموریت های نیروی انتظامی بر دوش پلیس پیشگیری است و این پلیس تخصصی بیشترین حجم مواجهه و ارتباطات با مردم را دارد گفت: در واقع خط مقدم مواجهه نیروی انتظامی با اقشار مختلف، کلانتری و پاسگاه ها هستند، لذا با عنایت به ماهیت کاری این واحدهای انتظامی که هم به لحاظ ترتیب و توالی ورود به ماموریت و صحنه، اولین نیرو محسوب می شوند لذا نوع و نحوه برخورد ماموران در این حوزه ها در آرامش بخشی به مردم و حفظ نظم و امنیت بسیار حیاتی است.

سردار معصوم بیگی خاطرنشان کرد: وظیفه و ماموریت پیشگیری از وقوع جرایم توسط کلانتری و پاسگاه ها از این جهت که تقدم بر دیگر ماموریت های آن‌ها دارد و از جهتی اولین رده ای هستند که با امداد خواه در تعامل هستند و امداد رسانی را در حوزه انتظامی انجام می دهند دارای ویژگی منحصر بفردی می باشند.

وی ادامه داد: بنابراین ماموران کوپ ها باید دلسوزانه و با سرعت مناسب ماموریت را انجام دهند، حرکت به هنگام و به موقع انجام دادن ماموریت همراه با دلسوزی در حفظ نظم و امنیت و تسکین امداد خواهان بسیار موثر است.

گفتنی است طی دو روز هزار نفر از کارکنان خدمات قضایی و عناصر گشت کلانتری و پاسگاه های سراسر کشور در دومین دوره کارگاه آموزشی استانداردسازی و تعالی رفتار شرکت کردند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن