سیاسی

بررسی ارز ترجیحی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ – ۲۲:۵۶ بررسی ارز ترجیحی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تک نرخی شدن ارز هر چند می تواند در مقابله با رانت و سودجویی برخی‌ها بسیار مؤثر باشد و دست‌های آلوده در این زمینه را قطع کند ولیکن بحث های مهم دیگری وجود دارد.

بررسی ارز ترجیحی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره جلسه عصر امروز (یکشنبه 21 دی‌ماه) کمیسیون متبوعش اظهار داشت: تک نرخی شدن ارز در لایحه بودجه 1400 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه کارشناسان و مسئولان وزارت بهداشت و درمان، وزارت صنعت و معدن، سازمان برنامه و بودجه،‌ بانک مرکزی، مرکز پژوهش‌های مجلس و فعالان صنعت دارویی کشور حضور داشتند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: موضوع ارز ترجیحی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در حال بررسی است و تک نرخی شدن ارز هر چند می تواند در مقابله با رانت و سودجویی برخی‌ها بسیار مؤثر باشد و دست‌های آلوده در این زمینه را قطع کند ولیکن بحث های مهم دیگری وجود دارد.

شیخی اظهار داشت: در بحث دارو ما دارای نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی هستیم چرا که اگر پیشنهاد تک نرخی شدن ارز عملی شود قیمت داروها را افزایش می‌دهد و این با سیاست‌های ابلاغی نظام سلامت در تضاد است. چرا که طبق گفته مقام معظم رهبری یک بیمار جز دغدغه درمان نباید دغدغه دیگری داشته باشد.

وی با بیان اینکه هر چند که زیرساخت‌های قانونی این موضوع تا حدودی وجود دارد، تصریح کرد: سوابق نشان داده است که تا الان به لحاظ اجرایی نتوانسته‌اند قیمت داروها را کنترل کنند و متأسفانه در برخی مواقع شاهد احتکار دارو هستیم. بنابراین باید مراقبت کرد تا سواستفاده‌کنندگان دارویی مجدداً با این پیشنهاد فشار را به مردم مضاعف نکنند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: درباره ارز ترجیحی دارو نگرانی‌ها را لحاظ خواهیم کرد و در حال بررسی هستیم که این مشکلات حادث نشود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن