سیاسی

برگزاری جشن بازگشت شرکت هفت تپه به بیت المال از سوی دانشجویان انقلابی

جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ – ۱۳:۰۴ برگزاری جشن بازگشت شرکت هفت تپه به بیت المال از سوی دانشجویان انقلابی

جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاه های تهران با حضور در مقابل کارخانه نیشکر هفت تپه، جشن بازگشت این شرکت به بیت المال را برگزار کردند.

برگزاری جشن بازگشت شرکت هفت تپه به بیت المال از سوی دانشجویان انقلابی

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاه های تهران با حضور در مقابل کارخانه نیشکر هفت تپه، جشن بازگشت این شرکت به بیت المال را برگزار کردند.

در این مراسم که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و با عنوان « جشن آزادسازی هفت‌تپه از دست اسدبیگی» برگزار شد، نمایندگانی از بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر، جنبش عدالتخو دانشجویی و کارگران هفت تپه به بیان مطالبی درباره واگذاری های مسئله دار برخی صنایع پرداختند.

* باید به سراغ موانع بعدی برویم

روح‌الله دشتی مسئول کارگروه مبارزه با فساد و تبعیض بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در این مراسم گفت: کارگران شرکت هفت تپه به ما یاد دادند که چگونه پای‌ آرمان‌های خود بایستیم و ناامید نشویم و تا لحظه رسیدن به هدف خسته نشویم.

وی ادامه داد: مانع اول برداشته شد و الان باید به سراغ موانع بعدی برویم و فکر نکنیم که قضیه تمام شده است.

این فعال دانشجویی افزود: چیزی که تحت عنوان خصوصی سازی انجام می‌شود، خصوصی سازی نیست و خصولتی سازی است و تجربه هپکو و کشت و صنعت مغان و هفت تپه و… این را ثابت کرده است.

* تاکید بر پیگیری مستمر مسائل و مشکلات کارگران

دانشجویان بسیجی در این مراسم که به همراه کارگران شرکت هفت تپه برگزار شد، با در دست داشتن پلاکاردهایی بر پیگیری مستمر مسائل و مشکلات کارگران و شرکت های دیگر که در مسئله واگذاری های مسئله دار دچار آسیب شده اند، تاکید کردند.

به گزارش فارس، ستگاه قضایی در دوره تحول با دستور ویژه آیت الله رییسی با قاطعیت به بحث برخی کژکارکردها در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری‌های بی‌ضابطه و شائبه‌دار ورود کرده و در این زمینه احکامی صادر و اقداماتی صورت گرفته است.

پس از ابطال واگذاری‌های شائبه دار و فسادآمیز بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی نظیر«هپکو»، «ایران ترانسفو»، «ماشین سازی تبریز»،«شرکت تولید نیروی برق شاهرود»، «شرکت آب و خاک پارس»، «شرکت کشت و صنعت دامپروری مغان»، «سیلوی سنقر»، «شرکت تراورس البرز» ، «شرکت فولاد میبد» و …حالا با ورود دستگاه قضایی، شرکت هفت تپه نیز از واگذاری معیوب رهایی یافت و به بیت المال بازگشت.

انتهای پیام/

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار تریبون بیمه رازی زمزم بیمه رازی زمزم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن