سیاسی

بسیاری از بانک‌ها سهم 15 درصدی حوزه کشاورزی را ندادند

چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۶:۱۴ بسیاری از بانک‌ها سهم 15 درصدی حوزه کشاورزی را ندادند

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی با اشاره به اینکه بانک ها موظف هستند حداقل 15 درصد از تسهیلات در اختیارشان را به حوزه کشاورزی اختصاص دهند، گفت: بسیاری از آنها 15 درصد از تسهیلات در اختیار خود را به حوزه کشاورزی اختصاص ندادند.

بسیاری از بانک‌ها سهم 15 درصدی حوزه کشاورزی را ندادند

حجت الاسلام و المسلمین احد آزادیخواه نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار فارس با اشاره به نشست کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با وزیر اقتصاد و مدیران عامل برخی بانک ها از جمله بانک صادرات ایران، گفت: بر اساس ماده 32 و 33 قانون برنامه ششم توسعه، بانک ها موظف هستند حداقل 15 درصد از تسهیلات در اختیارشان را به حوزه کشاورزی اختصاص دهند.

وی افزود: کمیسیون کشاورزی مجلس برای اطلاع از نحوه اجرای این قانون از وزیر اقتصاد و مدیران عامل برخی بانک های دولتی از جمله بانک ملی، صادرات، تجارت و پست بانک دعوت کرده تا گزارشی از عملکرد خود در رابطه با اجرای این قانون به مجلس ارائه کنند.

وی اضافه کرد: بر اساس گزارش ارائه شده مدیران عامل این بانک ها، پست بانک 15/1 درصد از تسهیلات در اختیار خودش را به این مهم اختصاص داده بود. بقیه بانک ها هر چند تسهیلاتی به این بخش دادند اما بسیاری از آنها 15 درصد از تسهیلات در اختیار خود را به حوزه کشاورزی اختصاص ندادند.

دبیر اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: از میان مدیران عامل بانکهای حاضر در این جلسه، به نظر اینجانب آقای صیدی مدیرعامل بانک صادرات ایران گزارش خوبی ارائه و عنوان کرد که 15 هزار میلیارد تومان از تسهیلات خود را به بخش کشاورزی اختصاص داد.

به گزارش فارس، حجت اله صیدی در نشست روز گذشته کمیسیون کشاورزی با تاکید بر این که در سال‌های مختلف، تخصیص اعتبارات بانک صادرات ایران به بخش کشاورزی متفاوت بوده و در سال‌های اخیر با اختصاص سهمیه مناسب ، وزن این تسهیلات را نسبت به بقیه بخش‌ها افزایش مطلوبی داده، عنوان کرد که در سال گذشته بیش از ۱۳ درصد کل تسهیلات این بانک به بخش کشاورزی پرداخت شد که بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان بود.

انتهای پیام/

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − ده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن