اجتماعی

بهاره‌آروین از حضور در هیأت رئیسه شورای شهر تهران کناره‌گیری کرد

يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۰:۲۰ بهاره‌آروین از حضور در هیأت رئیسه شورای شهر تهران کناره‌گیری کرد

بهاره آروین عضو شورای شهر تهران، از تصمیم خود برای کناره‌گیری از سمت هیأت رئیسه شورای شهر در سال چهارم خبر داد.

بهاره‌آروین از حضور در هیأت رئیسه شورای شهر تهران کناره‌گیری کرد

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، بهاره آروین در نطق پیش از دستور خود در صحن شورای شهر اظهارداشت: پنجمین دوره شورای شهر تهران، شفاف‌ترین نهاد پارلمانی در ایران است و در سه سال گذشته، با پیگیری اعضای هیأت رئیسه و همراهی موثر اعضای شورا، اقدامات مهمی در جهت شفافیت شورا انجام شده است.

وی افزود: راه‌اندازی سامانه گردش طرح‌ها و لوایح به منظور الکترونیک و سیستماتیک کردن فرآیند بررسی طرح‌ها و لوایح و انتشار عمومی و به روز دستور جلسات شورای شهر به همراه ضمائم روی وبسایت شورا از آن جمله اقدامات صورت گرفته است.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین پیگیری پخش زنده جلسات صحن به صورت منظم و فراگیر در وبسایت شورا و ارتقای کیفیت آن، راه‌اندازی سیستم نوبت‌گیری الکترونیکی و شفاف، تهیه استاندارد مشروح مذاکرات شورا و انتشار عمومی و استاندارد آن به همراه آراء موافق و مخالف در رای‌گیری‌های انجام شده، به همراه انتشار صوت جلسات در وبسایت شورا از دیگر اقدامات انجام‌شده در این دوره از شورای شهر تهران است.

به گفته وی راه‌اندازی و به‌کارگیری سیستم رای‌گیری الکترونیکی نیز از دیگر اقدامات دوره پنجم شورای شهر تهران است که امکان ثبت سیستماتیک آراء و انتشار و نمایش عمومی آن را برای همه اعضای شورا حاضران در صحن فراهم کرد.

آروین در ادامه تصریح کرد: تمامی این اقدامات نه فقط برای اولین‌بار در شورای شهر تهران بلکه برای اولین‌بار در کشور انجام شده است و می‌تواند الگویی برای دیگر نهادهای شورایی و پارلمانی به ویژه مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

وی افزود: هدف اول و آخر من از حضور در هیأت رئیسه شورای شهر تهران به سرانجام رساندن همین اقدامات به منظور تحقق یکی از محورهای چهارگانه طرح شهرداری تمام شیشه‌ای یعنی تحقق شفافیت در خود شورای شهر بود که با همت و پیگیری و همراهی اعضا به سرانجام رسید و امروز وقت آن است که در آخرین سال فعالیت شورای پنجم، این جایگاه در اختیار همکاران دیگر قرار گیرد.

آروین گفت: امیدوارم با گسترش و افزایش مطالبه‌گری عمومی پیگیرانه و مستمر جامعه مدنی، شفافیت به وجود آمده در میان‌مدت و بلندمدت ثمرات خود را در بهبود کیفیت سیاست‌گذاری در شورای شهر پایتخت عیان خواهد کرد.

وی بیان کرد: از همان سال اول که هر دو منشی هیأت رئیسه از میان خانم‌ها انتخاب شدند، همواره این نگرانی و دغدغه را داشتم که فرودستی جنسیتی ناشی از پس‌زمینه‌های فرهنگی با قرار گرفتن خانم‌ها در جایگاه منشی تشدید شود و زمینه‌ساز تعمیق کلیشه‌های جنسیتی شود.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند ادامه داد: علی‌رغم این دغدغه، تصمیم گرفتم تحقق شفافیت را نسبت به پیگیری مطالبات ناظر بر رفع تبعیض و نابرابری‌های جنسیتی در اولویت قرار دهم که نمی‌دانم اشتباه کرده‌ام یا نه ولی به ‌هر حال انسان در سیاست ناگزیر از چنین تصمیم‌گیری‌هایی است تا بتواند به اهداف مختلف اولویت دهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن