اقتصادی

به هم‌رسانی ۱۷ هزار میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان و صنایع نیازمند

شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ – ۲۱:۲۴ به هم‌رسانی ۱۷ هزار میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان و صنایع نیازمند

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت : زمینه انعقاد ۱۳۰ قرارداد به هم رسانی بین شرکت‌های دانش بنیان و فناور با واحد‌های نیازمند در بخش تولید و صنعت به ارزش ۱۷ هزار میلیارد ریال فراهم شده است .

به هم‌رسانی ۱۷ هزار میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان و صنایع نیازمند

به گزارش خبرگزاری فارس، برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت سوژه‌ای با عنوان «عدم حمایت از تولید محصولات دانش بنیان» خواستار توجه دولت به تولیدات شرکت‌های دانش بنیان شده‌اند.

در این مورد محسن صالحی‌نیا با اشاره به طرح رسوخ فناورانه که از سال گذشته از سوی وزارت صمت به ایدرو سپرده شده است، گفت: در جریان این طرح، ایدرو اقدام به شناسایی دقیق نیازهای فناورانه واحدهای تولیدی از یک سو و شناسایی شرکت‌های دانش بنیان توانمند از سوی دیگر کرده و با پیوند ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان و نیازهای فناورانه کارخانجات صنعتی در نهایت به هم رسانی کسب و کار بین آنها در قالب تعریف پروژه‌های فناورانه را انجام داده است.

وی ادامه داد : اجرای این طرح علاوه بر توسعه داخلی سازی محصولات فناورانه و دانش بنیان و کاهش واردات این اقلام موجب توسعه بازار محصولات شرکت های دانش بنیان شده و افزایش درآمد زایی و اشتغال زایی این گونه شرکت‌ها را که عموما نوپا هستند، در پی دارد.

رئیس هیات عامل ایدرو به برخی از محصولات فناورانه در راستای اجرای این طرح اشاره و تصریح کرد: دستگاه فلومتر اولتراسونیک مورد استفاده در صنایع آب و فاضلاب و صنعت نفت با صرفه جویی ارزی ۲۵ هزار دلار ، سانتریفیوژهای توپولار، دکانتور و سنگ مخزن مورد استفاده در صنایع دارویی، غذایی و صنایع نفت و گاز با صرفه جویی ارزی فعلی ۳۵۰ هزار دلار و پیگ‌های هوشمند MFL مورد استفاده برای پایش سلامت خطوط لوله نفت و گاز با پتانسیل صرفه جویی ارزی در صورت توسعه بازار ۲۰ میلیون دلار از جمله این طرح ها است.

به گفته صالحی نیا ، نقش صندوق های حمایتی از قبیل صندوق نوآوری و شکوفایی و سایر مراکز حمایتی در تامین منابع مالی این بهم رسانی‌ها و پشتیبانی از شرکت‌های دانش بنیان به منظور اجرای سفارش‌های صنایع را کلیدی و موثر خواند و ابراز امیدواری کرد، این روند حمایتی همچنان استمرار و افزایش یابد.

به گفته معاون وزیر صمت، طرح رسوخ فناوری در معاونت صنایع پیشرفته ایدرو همچنان به عنوان یک برنامه جدی در سال جهش تولید در حال پیگیری است.

وی از همه شرکت‌های دانش بنیان و فناور و نیز واحدهای صنعتی دارای نیازهای فناورانه دعوت کرد تا با مراجعه به این معاونت از ظرفیت‌های به هم رسانی بهره مطلوب ببرند.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن