سیاسی

تاکید ذوالفقاری بر ضرورت برخورد ترکیه با قاچاقچیان سلاح

پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ – ۱۳:۴۳ تاکید ذوالفقاری بر ضرورت برخورد ترکیه با قاچاقچیان سلاح

معاون وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با «محترم اینجه» همتای ترکیه‌ای خود، خواستار توجه جدی تر ترکیه‌ برای برخورد با قاچاقچیان سلاح و عوامل پنهان ناامن سازی منطقه شد.

تاکید ذوالفقاری بر ضرورت برخورد ترکیه با قاچاقچیان سلاح

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با «محترم اینجه» همتای ترکیه‌ای خود از موضع مثبت دولت ترکیه در محکوم نمودن ترور دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری زاده قدردانی و عنوان کرد: متاسفانه امروزه ریشه تمامی ناامنی ها و گرفتاری های منطقه نشأت گرفته از اقدامات مذبوحانه دولت مستکبر آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی است.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با بیان این مطلب که همواره تحرکات تروریستی چه در داخل و چه در فراسوی مرزهای کشور از جمله خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران است، بر تشدید اقدامات علیه اعمال تروریستی در جدار مرز مشترک تأکید و همچنین با توجه به فعالیت ضد امنیتی باندهای قاچاق سلاح و مهمات و مواد مخدر ، به فعالیت های انجام شده در کشف و ضبط مقادیر قابل توجهی سلاح، مهمات، مواد مخدر و پاکسازی مناطقی از نقاط مشترک مرزی از حضور عوامل تروریسم اشاره کرد.

وی همچنین توجه جدی تر طرف ترک در خصوص کنترل و برخورد با قاچاقچیان سلاح و دست های پنهان که ناامن سازی منطقه را نشانه رفته اند، خواستار شد.

همچنین در بخش دیگری از این گفت وگو معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ایران به موضوع قرارداد انتقال محکومین به حبس دو کشور اشاره کرده و با توجه به تعاملات بین وزارت دادگستری طرفین با توجه به شرایط هم گیری بیماری کووید-۱۹ گفت وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران با همکاری وزارت دادگستری این آمادگی را دارد تا از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود جهت تسریع روند انتقال اتباع محبوس در زندان های هر یک از طرف ها بر طبق سند موافقتنامه انتقال محکومین به حبس دو کشور با لحاظ جنبه های حقوق بشری و رفع مشکلات خانواده های آنها استفاده نماید.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: پس از برگزاری نشست های مجازی گروه های تماس دو کشور؛ پنجمین دور از کارگروه مشترک امنیتی ایران و ترکیه به شکل مجازی در آینده نزدیک برگزار گردد.

قائم مقام وزارت کشور جمهوری ترکیه نیز در این گفت‌و‌گو با ابراز مراتب تسلیت وزارت کشور دولت متبوعش به حادثه ترور شهید محسن فخری زاده، همچنین حادثه سیل اخیر و جانباختگان ناشی از بیماری کووید- ۱۹ ؛ از مواضع دولت جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با عوامل ناامنی، باندهای مجرمین سازمان یافته و تروریستی تشکر کرد.

محترم اینجه هنچنین فعال سازی کارگروه مشترک امنیتی را موجب هماهنگی بیشتر و تبادل اطلاعات و تجربیات در سایر زمینه های همکاری های مشترک دانست.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن