اجتماعی

تحویل ۱۴ هزار و ۸۴۳ کلاس درس به آموزش و پرورش تا پایان امسال

سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ – ۲۰:۳۳ تحویل ۱۴ هزار و ۸۴۳ کلاس درس به آموزش و پرورش تا پایان امسال

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: تا پایان ۶ ماهه اول سال، ۸ هزار و ۵۱ کلاس درس را تحویل آموزش و پرورش می‌دهیم و تا پایان سال هم ۶ هزار و ۸۱۲ کلاس درس دیگر به بهره برداری خواهد رسید که در مجموع ۱۴ هزار و ۸۴۳ کلاس را شامل می‌شود.

تحویل ۱۴ هزار و ۸۴۳ کلاس درس به آموزش و پرورش تا پایان امسال

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در تشریح اقدامات انجام شده برای آغاز سال تحصیلی جدید بیان کرد: ۴۱۱ پروژه تربیتی و ورزشی با زیربنای ۳۰۰ هزار مترمربع طی امسال تحویل داده خواهد شد که ۲۰۸پروژه در نیمه اول سال و ۲۰۳ پروژه در نیمه دوم سال به بهره برداری خواهد رسید.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: تا پایان ۶ ماهه اول سال، ۸ هزار و ۵۱ کلاس درس را تحویل آموزش و پرورش می‌دهیم و تا پایان سال هم ۶ هزار و ۸۱۲ کلاس درس دیگر به بهره برداری خواهد رسید که در مجموع ۱۴ هزار و ۸۴۳ کلاس را شامل می‌شود.

وی تصریح کرد: طی ۶ ماهه اول سال استان‌های خراسان رضوی، تهران و سیستان و بلوچستان با بهره برداری از هزار و ۳۰۶، ۷۶۱ و ۵۲۲ کلاس درس بیشترین تعداد کلاس های درس را بهره برداری کردند؛ در زمینه پروژه های تربیتی و ورزشی هم استان های خراسان رضوی، ایلام و خراسان جنوبی به ترتیب با ۷۱ ،۱۶ و ۱۳ پروژه‌ بیشترین تعداد پروژه‌های تحویلی را داشتند.

رخشانی‌مهر همچنین از استانداردسازی ۵۰ هزار کلاس درس طی سال ۹۹ خبر داد و گفت: در زمینه ساخت مجتمع‌های آموزشی هم اقدامات قابل توجهی انجام شده است و تا پایان شش ماهه اول سال ۲۷ مجمتع آموزشی قابل بهره برداری هستند.

تخصیص اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی برای سرویس بهداشتی مدارس

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور درباره اقدامات انجام شده این سازمان با توجه به شیوع کرونا اظهار کرد: از ابتدای امسال ۷۰ میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز سرویس بهداشتی مدارس به سراسر کشور تخصیص یافت.

رخشانی‌مهر با تاکید بر اینکه کمتر از پنج درصد مدارس سیستم غیراستاندارد گرمایشی دارند، گفت: برای سیستم سرمایشی مدارس هم ۹۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که با هدف اصلاح سیستم‌های سرمایشی مدارس است.

وی بیان کرد: این اعتبار به استان‌هایی چون سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان اختصاص پیدا کرده است تا ادارات کل استانی تمهیدات لازم برای تامین و تجهیز سیستم‌های سرمایشی را داشته باشند.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اظهار کرد: در مناطق روستایی و سفید که امکان استفاده از زیرساخت‌های فضای مجازی دشوار است مدارس با حفظ پروتکل‌های بهداشتی برای دانش‌آموزان آماده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن