اجتماعی

تعویق کنکور صدمات جبران ناپذیری به داوطلبان و بدنه نظام آموزشی کشور وارد می کند

سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۸:۱۹ تعویق کنکور صدمات جبران ناپذیری به داوطلبان و بدنه نظام آموزشی کشور وارد می کند

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه برگزاری کنکور، انتخابات و مسائلی از این دست با رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی مشکلی ایجاد نمی کند، گفت: عقب انداختن مسأله ای مانند کنکور به بهانه ترس از شیوع ویروس کرونا به مراتب آسیب بیشتری داشته و صدمات جبران ناپذیری به بدنه نظام آموزشی کشور وارد می کند.

تعویق کنکور صدمات جبران ناپذیری به داوطلبان و بدنه نظام آموزشی کشور وارد می کند

به گزارش خبرگزاری فارس صبح امروز نشست ویدئو کنفرانسی قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع) با حضور فرماندهان، روسا و نمایندگانی از نیروهای مسلح و وزارت بهداشت برگزار شد.

سردار حسین اشتری در بخشی از این نشست ضمن تشکر از اقدامات کمیته ملی مقابله با کرونا به خصوص همکاری و تعامل علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار داشت: تشکیل تیم های تلفیقی نیروی انتظامی با نمایندگان وزارت بهداشت که بر اصناف و مراکز خرید و .. نظارت می کنند اقدام موثری در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا است البته اگر تعداد همکاران وزارت بهداشت افزایش یابد این امر تقویت خواهد شد.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه پلیس آمادگی دارد تا تیم های تلفیقی این نیرو با وزارت بهداشت را افزایش دهد، افزود: این موضوع مستلزم این است که تعداد نمایندگان وزارت بهداشت در این تیم های تلفیقی که توصیه های تخصصی خود را به مسئولان اصناف و مراکز خرید ارائه می دهند افزایش یابد تا اثربخشی دو چندانی در اجرای ماموریت های محوله مشاهده شود.

وی با اشاره به اینکه اقلام بهداشتی احتکاری کشف شده با نظر وزارت بهداشت و دادستان توزیع می شود، افزود: با توجه به بازخورد موجود در جامعه به نظر می رسد، اقلام بهداشتی که به دست مردم می رسد به قیمت مصوب نیست اگر توصیه و تاکیدی به وزارت صمت شود که این اقلام با نرخ مصوب در اختیار مردم قرار گیرد بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح در زمینه تولید ماسک و برخی اقلام بهداشتی فعالیت دارند که این موضوع نیاز خودشان را تامین می کند و این واقعا موثر است، گفت: با توجه به اینکه پلیس به مردم تذکر می دهد تا پروتکل های بهداشتی را رعایت و از ماسک استفاده کنند، نیاز است تا اقلام بهداشتی با قیمت های مصوب در اختیار مردم قرار گیرد.

سردار اشتری با بیان اینکه دو موضوع انتخابات میان دوره ای و کنکور را در پیش رو داریم، افزود: نیروی انتظامی آمادگی کامل برای همکاری و تعامل با دیگر دستگاه ها در زمینه اقدامات مقابله ای با شیوع کرونا را دارد که با کمک رسانه های گروهی و اطلاع رسانی به موقع می توان از بروز مشکلات پیشگیری و مردم را برای رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ترغیب کرد.

معاون وزیر بهداشت: عقب انداختن کنکور به بهانه ترس از شیوع کرونا به مراتب آسیب بیشتری در پی دارد

علیرضا رئیسی نیز در این جلسه ویدئو کنفرانسی ضمن تشکر از مجموعه ستاد کل نیروهای مسلح به دلیل عملکرد موثر در مدیریت مقابله با شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: در نیروهای مسلح، نیروی انتظامی نقش اصلی را در این زمینه بر عهده دارد که طی یک هفته اخیر حدود 14 هزار بازدید توسط تیم های تلفیقی این نیرو با نمایندگان وزارت بهداشت از مراکز خرید، اصناف و.. صورت گرفته است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه باید به سمت نظارت های مردمی حرکت کرد، گفت: با توجه به کمبود نیروی متخصص نیاز است تا از خود مردم برای نظارت استفاده کنیم.

این مقام مسؤول با بیان اینکه وزارت صمت وظیفه اش در اختیار قرار دادن اقلام بهداشتی به خصوص ماسک ارزان قیمت به مردم است، گفت: با اطلاع رسانی و کمک رسانه ها بخصوص صدا و سیما مردم نیز می توانند با تولید ماسک خانگی در این راه کمک شایانی کنند.

وی در ارتباط با انتخابات میان دوره ای، خاطر نشان کرد: این انتخابات قرار است در 11 حوزه انتخاباتی و در تاریخ 21 شهریورماه سال جاری برگزار شود.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه اگر برگزاری کنکور، انتخابات و مسائلی از این دست با رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی انجام شود مشکلی ایجاد نمی کند، گفت: عقب انداختن مسأله ای مانند کنکور به بهانه ترس از شیوع ویروس کرونا به مراتب آسیب بیشتری در پی دارد.

وی ادامه داد: برگزار نشدن کنکور می تواند صدمات جبران ناپذیری به بدنه نظام آموزشی کشور وارد کند داوطلبان از مدت ها قبل منتظر چنین روزی بودند و خود را برای آن آماده کرده اند درست مانند دوندگان مسابقه دوی ماراتن که به خط پایان رسیده اند حال اگر کنکور را به تعویق بیندازیم لطمه جبران ناپذیری به داوطلبان وارد می شود.

در این نشست که به صورت ویدئو کنفرانسی در محل فرماندهی قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع) برگزار شد، رئیس ستادکل نیروهای مسلح در ارتباط تصویری زنده، گفت: این جلسه در ادامه مسیر همکاری نیروهای مسلح با سیستم درمانی بهداشتی کشور انجام شد تا نمایندگان این نیروها از نزدیک در روند چالش های جهانی تولید واکسن کرونا قرار گیرند و همچنین اقدامات کمیته ملی مقابله با کرونا در ایران و جهان ارائه و با پیش بینی های علمی، تصویری از ماه ها و سال های آینده شکل بگیرد تا بتوانند برنامه ریزی های مناسبی در این خصوص انجام دهند.

گفتنی است، نشست ویدئو کنفرانسی قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع) با حضور سردار سرلشکر پاسدار "محمد باقری" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار "غلامرضا سلیمانی" رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار سرتیپ پاسدار "علی عبداللهی" معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ پاسدار "ابوالفضل شکارچی" معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، سردار "حسین اشتری" فرمانده نیروی انتظامی ، دکتر "علیرضا رئیسی" معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین روسای کمیته‌های این قرارگاه برگزار شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن