سیاسی

تلاش رسانه‌های معاند برای ذبح حکم محکومیت طبری در برابر خبر اعدام یک قاتل

شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۹:۱۲ تلاش رسانه‌های معاند برای ذبح حکم محکومیت طبری در برابر خبر اعدام یک قاتل

هرچند هر بار پس از صدور حکمی جدید علیه مفسدین اقتصادی، معاندین یک خبر دیگر را مستمسک کاهش اثر خبر اول می‌کنند ولی محاکمه اکبر طبری آن‌ قدر به یک دغدغه عمومی تبدیل شده بود که تمسک ضد انقلاب به اعدام یک قاتل نتواند از اثر این اقدام بزرگ دستگاه قضا بکاهد.

تلاش رسانه‌های معاند برای ذبح حکم محکومیت طبری در برابر خبر اعدام یک قاتل

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: پرونده معروف و جنجالی اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه بالاخره بعد از چند ماه بررسی قضایی که عموماً بخشی از آن توسط رسانه هایی چون صدا و سیما به اطلاع مردم رسیده بود، بلاخره امروز به سرانجام رسید و اکبر طبری به خاطر انجام تخلفاتی چون ارتشاء و پولشویی به مجازاتی چون حبس و ضبط اموال محکوم شد.

بر پایه این حکم صادره، معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه مجموعا به واسطه هشت عنوان اتهامی به 58 سال و 9 ماه و 20 روز حبس محکوم شده است که مجازات اشد (31 سال حبس) پس از قطعیت حکم اجرا خواهد شد.

ضبط سه دستگاه آپارتمان مسکونی در برج روما در کامرانیه تهران که یک واحد به مساحت 633 متر و واحد دیگر به مساحت 388 متر و واحد سوم به مساحت 380 متر هست فقط بخشی از ضبط اموالی بود که به روش‌های غیرقانونی توسط اکبر طبری به دست آمده بود.

*رویکرد مهم جدید دستگاه قضا

پس از تغییراتی که در رویکرد قوه قضاییه ایجاد شد و عموما به دوران ریاست حجت الاسلام رئیسی و دستگاه قضا بر می گردد، رسیدگی به تخلفاتی که در درون این قوه رخ می دهد، در اولویت قرار گرفته و در همین زمینه بسیاری از قضات متخلص و همچنین مقاماتی که در درون دستگاه قضا در روند اجرای عدالت اختلال ایجاد می‌کردند مورد رسیدگی و برخورد جدی قرار گرفتند. اکبر طبری و کسانی که به نحوی با او در برخی تخلفات انجام شده در قوه قضاییه همکاری داشتند، امروز پس از ماه‌ها بررسی قضایی با احکام صادره از سوی قوه قضائیه مواجه شدند و قرار است پس از نهایی شدن احکام به سزای اعمال خود برسد.

این قطعاً یک موفقیت بزرگ هم برای دستگاه قضا و هم برای جمهوری اسلامی ایران است و قطعاً انتشار این خبر پیامدهای مثبتی در جامعه از جمله ایجاد امیدواری نسبت به گسترش عدالت قضایی در کشور در بر دارد و این نکته از چشم دشمنان انقلاب دور نمی‌ماند.

کما اینکه اعلام این احکام با اجرای حکم قصاص یک قاتل در زندان عادل آباد شیراز همزمان شد و این مسئله موجب شد که رسانه‌های معاند به صورت گسترده به اعدام نوید افکاری پرداخته و به همان میزان از پرداختن به خبر صدور حکم قضاییه اکبر طبری ممانعت بورزند.

این بازی رسانه‌ای در حالی است که چند روز پیش فیلم اعترافات نوید افکاری نسبت به قتل یک کارمند ساده در شیراز به صورت گسترده از طریق رسانه ملی به اطلاع مردم رسید و همه مردم دیدند که این قاتل با برنامه قبلی نسبت به قتل این فرد با همکاری برادرش اقدام کرده است.

اعترافات فوق که حاوی فیلم هایی از این جنایت نوید افکاری است جایی برای صحبت و ادعای اضافی باقی نمی‌گذارد ولی با این حال چون تخریب دستگاه قضا در دستور کار جدی معاندین قرار دارد، با ادعاهایی غیر مستند سعی کردند ضمن محو کردن خبر صدور حکم طبری در افکار عمومی، از دستگاه قضا یک چهره ناعادل و خون‌خوار به افکار عمومی جهان و ایران بسازند.

هرچند هر بار پس از صدور حکمی جدید علیه مفسدین اقتصادی معاندین یک خبر دیگر را مستمسک کاهش اثر خبر اول می‌کنند ولی با این حال خبر محاکمه این مفسد اقتصادی در چند ماه گذشته آن‌ قدر در سطح جامعه به یک مطالبه و دغدغه عمومی تبدیل شده بود که تمسک ضد انقلاب به اعدام ساده یک محکوم به قتل نتواند در دراز مدت از اثر این اقدام بزرگ دستگاه قضا بکاهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن