سیاسی

تمام نظارت‌ها اگر به حل مشکلات ختم نشود ارزشی ندارد/ راه‌اندازی شبکه مردمی دیوان محاسبات

شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۳:۴۲ تمام نظارت‌ها اگر به حل مشکلات ختم نشود ارزشی ندارد/ راه‌اندازی شبکه مردمی دیوان محاسبات

مهرداد بذرپاش در همایش مدیران استانی دیوان محاسبات کشور تاکید کرد که اگر تمام گزارشات و نظارت‌های ما به حل مشکلات مردم ختم نشود ارزشی ندارد.

تمام نظارت‌ها اگر به حل مشکلات ختم نشود ارزشی ندارد/ راه‌اندازی شبکه مردمی دیوان محاسبات

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کل کشور امروز (شنبه 22 شهریور) در همایش مدیران استانی این دیوان اظهار داشت: تمام گزارشات و نظارت‌های ما اگر به حل مشکلات مردم ختم نشود ارزشی ندارد.

وی افزود: در ماجرای هفت تپه تصمیم دیوان که ناشی از عملیات تحقیق و تفحص بود به وزارت اقتصاد ابلاغ شد؛ ۲ سال است که می‌خواهیم برای یک شرکت تصمیم بگیریم؛ این یعنی ترک فعل که باید نظارت شود.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور تصریح کرد: در ماجرای واگذاری‌ها نشان داده شد که این رویه حتی قانون هم ایراداتی دارد که در نهایت با این مشکلات مواجه می‌شویم که بنگاه‌ها واگذار می‌شود بعد از آن دچار مشکلاتی بدتر از قبل از واگذاری مواجه می‌شوند.

بذرپاش اظهار داشت: دیوان فناورانه مردم پایه یک شعار نیست یک جهت‌گیری است انجام نظارت دقیق و به لحظه بر پایه اطلاعات مردمی و برای حل مشکلات مردم و به خاطر مردم روح حاکم در دیوان باید باشد.

وی گفت:‌ اول خودمان باید حسابرسی عملکرد داشته باشیم و ببینیم چه میزان عملیات حسابرسی و نظارت ما اثربخش بوده است یا چه میزان ترک فعل انجام دادیم که از ترک فعل ما مردم متضرر شدند یعنی جایی را باید نظارت دقیق انجام می دادیم و ندادیم و شرایط اینگونه شد

رئیس دیوان محاسبات کل کشور خاطرنشان کرد: ما در دیوان محاسبات مدیر شجاع، متین، انقلابی، دقیق، حرفه‌ای می‌خواهیم و نباید به اسم انقلابی رفتار کردن به کسی ظلم کنیم و این حق را نداریم.

وی تصریح کرد: دیوان محاسبات هر استان باید مسائل اصلی مردم را در دستور کار قرار دهد؛ وقت خود را به مسائل کم اهمیت صرف نکنید؛ مشکلات مردم را در دستور کار قرار دهید.

بذرپاش در پایان گفت: شبکه مردمی دیوان محاسبات در استان‌ها به زودی راه اندازی خواهد شد؛ شبکه‌ای از جوانان و تشکل‌های دانشجویی و جهادی و فعالین اجتماعی به مدد دیوان خواهند آمد تا آن را در پاسداری از بیت‌المال یاری رسانند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن